Francja. Zakaz lotów do Polski. Na nowej liście 30 państw

Francja. Zakaz lotów do Polski. Na nowej liście 30 państw

Zakaz lotów do Polski
Zakaz lotów do Polski
Źródło zdjęć: © Getty Images | NurPhoto
Karolina Modzelewska
16.09.2020 09:38

Nowa lista zakazu lotów do Polski zawiera aż 30 kierunków. Jednym z nich jest Francja. Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie zakazów w ruchu lotniczym obowiązuje od środy 16 września 2020 r.

Rada Ministrów przygotowała nową listę zakazu lotów do Polski. Samoloty rejsowe przybywające z wyszczególnionych kierunków nie będą mogły lądować na polskich lotniskach.

Francja na liście zakazu lotów do Polski

Opublikowane we wtorek (15.09.2020 r.) w Dzienniku Ustaw rozporządzenie obejmuje 30 państw, wcześniej zakaz dotyczył 44 krajów. Z listy zniknęły m.in. Malta, Meksyk, Albania, Rumunia oraz Indie. Nowością na liście jest natomiast Francja.

Lista została stworzona w związku z obecnie panującą pandemią koronawirusa. Władze podejmowały decyzje o dodaniu do niej poszczególnych państw na podstawie analizy sytuacji epidemicznej, która ma w nich miejsce. Nowe rozporządzenie obowiązuje od 16 do 29 września 2020 r.

Zakaz lotów do Polski: Wyjątki

Tak jak wcześniej, polskie władze dopuszczają wyjątki w obowiązującym zakazie lotów międzynarodowych. Dotyczą one samolotów, które posiadają zgodę na latanie od Prezesa Rady Ministrów, pełnią role opisane w art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. - Prawo lotnicze (chodzi m.in. o zapobieganie skutkom klęsk żywiołowych i ratowanie ludzkiego życia oraz zdrowia). Wyjątek dotyczy również samolotów wykorzystywanych na potrzeby sił zbrojnych oraz obcych wojsk.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)