Francja. Zakaz lotów do Polski. Na nowej liście 30 państw

Francja. Zakaz lotów do Polski. Na nowej liście 30 państw16.09.2020 09:38
Zakaz lotów do Polski
Zakaz lotów do Polski
Źródło zdjęć: © Getty Images | NurPhoto

Nowa lista zakazu lotów do Polski zawiera aż 30 kierunków. Jednym z nich jest Francja. Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie zakazów w ruchu lotniczym obowiązuje od środy 16 września 2020 r.

Rada Ministrów przygotowała nową listę zakazu lotów do Polski. Samoloty rejsowe przybywające z wyszczególnionych kierunków nie będą mogły lądować na polskich lotniskach.

Francja na liście zakazu lotów do Polski

Opublikowane we wtorek (15.09.2020 r.) w Dzienniku Ustaw rozporządzenie obejmuje 30 państw, wcześniej zakaz dotyczył 44 krajów. Z listy zniknęły m.in. Malta, Meksyk, Albania, Rumunia oraz Indie. Nowością na liście jest natomiast Francja.

Lista została stworzona w związku z obecnie panującą pandemią koronawirusa. Władze podejmowały decyzje o dodaniu do niej poszczególnych państw na podstawie analizy sytuacji epidemicznej, która ma w nich miejsce. Nowe rozporządzenie obowiązuje od 16 do 29 września 2020 r.

Zakaz lotów do Polski: Wyjątki

Tak jak wcześniej, polskie władze dopuszczają wyjątki w obowiązującym zakazie lotów międzynarodowych. Dotyczą one samolotów, które posiadają zgodę na latanie od Prezesa Rady Ministrów, pełnią role opisane w art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. - Prawo lotnicze (chodzi m.in. o zapobieganie skutkom klęsk żywiołowych i ratowanie ludzkiego życia oraz zdrowia). Wyjątek dotyczy również samolotów wykorzystywanych na potrzeby sił zbrojnych oraz obcych wojsk.

Czy mogę nagrywać policjantów podczas interwencji?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)