ycipk-384ypr

Elon Musk zdradza kolejne plany SpaceX. Starship może wystartować już za pół roku

Po pierwszych testach prototypów Starship - statku, który w przyszłości ma zabrać ludzi na Księżyc i Marsa - Elon Musk zdradził kolejne plany SpaceX. Podróże międzyplanetarne mogą nastąpić szybciej, niż sądzimy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elon Musk zapowiada: już niedługo podróże na Marsa staną się faktem
Elon Musk zapowiada: już niedługo podróże na Marsa staną się faktem (flickr.com)
ycipk-384ypr

Elon Musk bardzo poważnie traktuje plan kolonizacji Marsa, co niejednokrotnie podkreślał. Niedawno NASA na prośbę SpaceX wyznaczyła nawet potencjalne lądowiska na Czerwonej Planecie.

W sobotni wieczór, Elon Musk, założyciel i dyrektor generalny SpaceX, przedstawił więcej informacji na temat rakiety nowej generacji, która będzie wykorzystywana w przyszłych lotach kosmicznych.

"To najbardziej inspirująca rzecz, w której kiedykolwiek byłem częścią" - powiedział Musk. - "Myślę, że potencjalnie moglibyśmy zobaczyć załogowe loty z użyciem Starship już w przyszłym roku, jeśli za około sześć miesięcy uda się wynieść statek na orbitę."

ycipk-384ypr

Zobacz też: Bombardować Marsa. Polska ekspertka o kontrowersyjnym pomyśle

Ogromna rakieta reprezentuje ambicję firmy, aby zbudować pojazd, który można wystrzelić i którym wylądować wiele razy. Jednocześnie Starship będzie w stanie zabrać nawet 100 osób na Księżyc i Marsa. Prototyp statku kosmicznego, zwany Starhopper, niedawno odbył krótki lot na małej wysokości. Wczoraj miał miejsce pierwszy start prototypu Starship, z którego relację można obejrzeć tutaj.

"Nasz następny lot może być po prostu lotem na orbitę ze wzmacniaczem i statkiem" - powiedział Musk. - "Budujemy statki kosmiczne tak szybko, jak to możliwe ... to naprawdę szalone i niesamowite" - dodaje.

ycipk-384ypr
Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-384ypr

ycipk-384ypr
ycipk-384ypr