ycipk-3ojaj5

Starship Mk1 od SpaceX Elona Muska startuje dzisiaj. Oglądaj na żywo [LIVE]

Dzisiaj, 28 września SpaceX zaplanował pierwszy start prototypowego statku Starship Mk1. Przygotowania oraz cały przebieg testów można śledzić w trwającej 24 h na dobę relacji na żywo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przygotowania i sam start prototypu Starship Mk1 można oglądać na żywo
Przygotowania i sam start prototypu Starship Mk1 można oglądać na żywo (Youtube.com)
ycipk-3ojaj5

SpaceX kończy budowę prototypu Starship MK1. Elon Musk regularnie dzieli się informacjami o postępach prac nad prototypem statku kosmicznego, który w przyszłości zabierze ludzi na Księżyc i Mars.

Dzisiejszy start, jak i wszystkie przygotowania można śledzić na żywo w relacji prowadzonej z bazy w Boca Chica w południowym Teksasie w USA. Wideo z prac trwających w bazie możecie oglądać poniżej:

ycipk-3ojaj5

Przypominamy, że przyszłych misji Starship jest umożliwienie ludziom podróży na Księżyc i Marsa. Dzisiejszy test prototypu będzie miał na celu uniesienie Mk1 na wysokość ponad 20 km nad Ziemię.

Jeżeli wszystko się powiedzie, Elon Musk przyznał że inżynierowie SpaceX będą mieli jeszcze sporo pracy przed sobą. Największym wyzwaniem jest zaprojektowanie systemów, które pozwolą właściwym statkom powrócić bezpiecznie na Ziemię.

Elon Musk niejednokrotnie podkreślał, że prace SpaceX umożliwiające kolonizację Księżyca czy Marsa są dla niego priorytetem. Multimiliarderowi zależy na tym, by komercyjne podróże kosmiczne były dostępne dla większości ludzi, a nie tylko dla grupy najbogatszych.

ycipk-3ojaj5
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3ojaj5

ycipk-3ojaj5
ycipk-3ojaj5