Trwa ładowanie...
d437be8

Starship Mk1 od SpaceX Elona Muska startuje dzisiaj. Oglądaj na żywo [LIVE]

Dzisiaj, 28 września SpaceX zaplanował pierwszy start prototypowego statku Starship Mk1. Przygotowania oraz cały przebieg testów można śledzić w trwającej 24 h na dobę relacji na żywo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przygotowania i sam start prototypu Starship Mk1 można oglądać na żywo
Przygotowania i sam start prototypu Starship Mk1 można oglądać na żywo (Youtube.com)
d437be8

SpaceX kończy budowę prototypu Starship MK1. Elon Musk regularnie dzieli się informacjami o postępach prac nad prototypem statku kosmicznego, który w przyszłości zabierze ludzi na Księżyc i Mars.

Dzisiejszy start, jak i wszystkie przygotowania można śledzić na żywo w relacji prowadzonej z bazy w Boca Chica w południowym Teksasie w USA. Wideo z prac trwających w bazie możecie oglądać poniżej:

Przypominamy, że przyszłych misji Starship jest umożliwienie ludziom podróży na Księżyc i Marsa. Dzisiejszy test prototypu będzie miał na celu uniesienie Mk1 na wysokość ponad 20 km nad Ziemię.

d437be8

Jeżeli wszystko się powiedzie, Elon Musk przyznał że inżynierowie SpaceX będą mieli jeszcze sporo pracy przed sobą. Największym wyzwaniem jest zaprojektowanie systemów, które pozwolą właściwym statkom powrócić bezpiecznie na Ziemię.

Elon Musk niejednokrotnie podkreślał, że prace SpaceX umożliwiające kolonizację Księżyca czy Marsa są dla niego priorytetem. Multimiliarderowi zależy na tym, by komercyjne podróże kosmiczne były dostępne dla większości ludzi, a nie tylko dla grupy najbogatszych.

d437be8

Podziel się opinią

Share
d437be8
d437be8
Więcej tematów