Elon Musk realizuje plan. SpaceX umieści na orbicie 42 tys. mikrosatelitów kosmicznego Internetu

Elon Musk realizuje plan. SpaceX umieści na orbicie 42 tys. mikrosatelitów kosmicznego Internetu17.10.2019 10:45
Elon Musk realizuje plan. SpaceX umieści na orbicie 42 tys. mikrosatelitów kosmicznego Internetu
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

Elon Musk zamierza stać się pionierem kosmicznego internetu. Jego firma pozwoli mieszkańcom Ziemi uzyskać dostęp do sieci nawet na najbardziej odległych obszarach. SpaceX wyśle na orbitę 42 tys. urządzeń o nazwie StarLink.

Pierwsze 60 sztuk mikrosatelitów konstelacji kosmicznego internetu o nazwie StarLink, firma Elona Muska wyniosła na ziemską orbitę w maju. Każdy z mikrosatelitów jest wyposażony w silnik jonowy typu Halla, bazujący na kryptonie. Zostały zaprojektowane w ten sposób, aby nie utrudniały obserwacji astronomicznych oraz nie przyczyniały się do wzrostu zanieczyszczenia świetlnego nieba. Kolejne urządzenia trafią na orbitę jeszcze w tym roku.

Pierwsza część mikrosatelitów zostanie umieszczona na wysokości 550 kilometrów ponad powierzchnią Ziemi. Pierwotny plan firmy SpaceX zakładał zainstalowanie na orbicie 7518 urządzeń, a do 2030 roku miało być ich już kilkanaście tysięcy. Według najnowszych informacji, będzie ich w sumie aż 42 tysiące. Znajdą się one na wysokości 340 kilometrów, 550 kilometrów oraz 1150 kilometrów.

Firma Elona Muska dostała pozwolenie na wysłanie 12 tysięcy mikrosatelitów. Obecnie stara się o kolejne 30 tysięcy. Przedsięwzięcie realizowane jest na imponującą skalę. Projekt opiewa na 10 miliardów dolarów i jak twierdzą pracownicy SpaceX, jest to opłacalna inwestycja, która przyniesie ludzkości stabilną, superszybką i bezpieczną komunikację.

System Starlink ma oferować prędkość sieci na poziomie do 1 Gb/s, przy pingu nie przekraczającym 24 ms.

Elon Musk stawia też na bezpieczeństwo swojej sieci. Dzięki zastosowaniu specjalnego szyfrowania sieć będzie aktualizowana w niezwykle szybkim tempie, dzięki czemu z łatwością odeprze cyberataki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)