Elon Musk o koronawirusie: "panika jest głupia". Internauci odpowiedzieli

Elon Musk o koronawirusie: "panika jest głupia". Internauci odpowiedzieli
Źródło zdjęć: © East News | AP Photo/John Raoux

09.03.2020 11:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gdy przemysł technologiczny i samochodowy zmaga się z odwołanymi konferencjami i zakłóceniami łańcucha dostaw z powodu globalnego wybuchu epidemii koronawirusa, Elon Musk komentuje sytuację, a internauci masowo się do niego dołączają.

- Panika wywołana koronawirusem jest głupia - przyznaje Elon Musk na Twitterze. Nie musiał czekać długo na reakcję internautów - ponad 1,5 mln z nich polubiło jego post. Nie brakuje jednak podzielonych komentarzy:

- Panika jest głupia, ale ludzie zawsze powinni być przygotowani na pandemię lub klęskę żywiołową - czytamy jeden z nich. Niektórzy użytkownicy pytali, czy Musk powinien publicznie wyrażać opinie na temat zdrowia publicznego skoro nie ma ku temu kompetencji. Inni twierdzili, że groźba poddania się kwarantannie i braku pracy jest wystarczającym powodem do paniki.

- Myślę, że ktoś tak bogaty, jak ty uznałby to za głupie. Reszta z nas zastanawia się, jak przetrwać najgorszy scenariusz, skoro nie posiada nieograniczonych zasobów i pieniędzy - komentuje inny użytkownik Twittera.

Panika czy racjonalne podejście?

Wielu gigantów technologicznych, w tym m.in. Apple, Alphabet czy Microsoft zdecydowali się zaostrzyć środki bezpieczeństwa dla swoich pracowników, ograniczając m.in. delegacje. Wiele fabryk w Chinach pozostaje zamkniętych już od stycznia, co wiąże się z przestojami na rynku technologicznym i motoryzacyjnym oraz wzrostem cen.

Również fabryki Tesli w Szanghaju nie pracowały od stycznia do połowy lutego. Elon Musk prawdopodobnie liczy już straty, stąd jego ostry komentarz w sprawie "paniki" wywołanej koronawirusem. Jednak WHO przyznała w ostatnich dniach, że SARS-CoV-2 ma wyższą śmiertelność niż grypa i łatwiej się rozprzestrzenia.

Wiele osób na całym świecie rezygnuje ze swoich zwyczajów - chodzenia na siłownię, robienia zakupów inaczej niż przez internet, czy zaplanowanych wcześniej podróży. Zachęcamy jednak do niepoddawania się panice, a zamiast tego rozsądne podejście do problemu.

W Polsce koronawirus pojawił się w kilku miastach, w których w sumie potwierdzono 11 przypadków zakażenia. W związku z tym przypominamy o podstawowych zasadach, które zmniejszają ryzyko przenoszenia się koronawirusa. Znajdziecie je na poniższym wideo:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)