Trwa ładowanie...
d8co6w4

Elon Musk nawołuje do usunięcia Facebooka. "To obciachowe"

Mark Zuckerberg i jego serwis społecznościowy otrzymują sporo krytyki z różnych stron, a tym razem głos zabrał też miliarder - Elon Musk. Nawołuje do usunięcia serwisu, ponieważ jego zdaniem korzystanie z Facebooka jest "obciachowe".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elon Musk skrytykował Facebooka - krótko i treściwie
Elon Musk skrytykował Facebooka - krótko i treściwie (Youtube.com)
d8co6w4

Facebook boryka się z wieloma problemami wizerunkowymi. W niedalekiej przeszłości głośno było o promowaniu przez Facebooka wybranych polityków, nieścisłości w regulaminie reklam czy szeregu przypadków wycieku danych z serwisu społecznościowego.

Jednym z najgłośniejszych krytyków stał się brytyjski aktor, komik i pisarz - Sacha Baron Cohen, który w głośnym przemówieniu nazwał Facebooka "największą maszynę propagandową w historii". W weekend na Twitterze opublikował post, w którym nawołuje:

d8co6w4

"Nie pozwalamy 1 osobie kontrolować wody dla 2,5 miliarda ludzi. Nie pozwalamy 1 osobie kontrolować energii elektrycznej dla 2,5 miliarda ludzi. Dlaczego pozwalamy 1 człowiekowi kontrolować informacje widziane przez 2,5 miliarda ludzi? Facebook musi być regulowany przez rządy, a nie rządzony przez cesarza!"

Niedługo potem na zarzuty odpowiedział Elon Musk, który zachęca do usunięcia Facebooka, tweetując, że serwis jest "kiepski" czy też "obciachowy" (ang. lame). Krótko i na temat - w stylu miliardera.

To nie pierwszy przypadek, kiedy Elon Musk krytykuje Facebooka, a regularne tweety podobne do tego ostatniego pojawiają się już od 2018 roku. Wtedy zostały usunięte oficjalne profile jego najważniejszych firm i cała komunikacja została przeniesiona na Twittera.

d8co6w4

Swoje konto na Facebooku usunął również niedawno Steven King, który "miał dość kłamstw". O ile Cohena mogło nieco ponieść w powyższym przemówieniu, to niewątpliwie Mark Zuckerberg będzie się musiał zmierzyć jeszcze wiele razy z falą krytyki. W poprawie wizerunku mogą nie pomóc nawet nowe narzędzia kontroli prywatności użytkowników.

d8co6w4

Podziel się opinią

Share
d8co6w4
d8co6w4
Więcej tematów