Nowe oszustwo na Facebooku. Można stracić oszczędności

Nowe oszustwo na Facebooku. Można stracić oszczędności

Nowe oszustwo na Facebooku. Można stracić oszczędności
Źródło zdjęć: © flickr.com | Christopher
08.02.2020 18:41, aktualizacja: 08.02.2020 19:48

Na Facebooku pojawiło się ostrzeżenie o groźnym oszustwie, przez które można stracić sporą kwotę pieniędzy. Oszuści podszywają się pod sprzedających w sieci i obiecujących płatność za pobraniem, za zamówione towary.

Kobieta, która poinformowała o oszustwie chciała kupić wózek dziecięcy, a straciła prawie 4 tys. złotych. Cała konwersacja ze sprzedawcą odbyła się na Facebooku, a całą jej treść poszkodowana wrzuciła w ramach ostrzeżenia na portal społecznościowy.

Obraz
© WP.PL

Czytamy, że fałszywy sprzedawca obiecał wysłać towar kurierem "za pobraniem", jednak prosi o przesłanie 25 zł na kuriera. Następnie podał link przekierowujący do strony przypominającej popularny serwis obsługi płatności internetowych.

W kilka dni po wysłaniu zaliczki na kuriera okazało się, że z konta kobiety zniknęło prawie 4 tys. złotych, a sprzedający zerwał kontakt. Sprawa ma zostać przekazana policji.

O całej sytuacji piszemy w ramach przypomnienia, jak bardzo trzeba uważać na niebezpieczne linki i podejrzane wiadomości. Niestety stosowany przez przestępców w tym przypadku rodzaj oszustwa jest wciąż bardzo popularny i regularnie pojawiają się zgłoszenia o niebezpiecznych linkach. Niedawno również pisaliśmy o fałszywych wiadomościach dotyczących rozliczeń PIT - w okresie rozliczeń z Urzędem Skarbowym należy być dodatkowo czujnym.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)