Trwa ładowanie...
d2spwjx

Stephen King rezygnuje z Facebooka. Ma dość fake newsów

Stephen King nie będzie więcej korzystał z Facebooka. Nie podoba mu się ilość kłamstw zalewających serwis. O swojej decyzji poinformował na konkurencyjnym portalu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stephen King kasuje Facebooka.
Stephen King kasuje Facebooka. (East News, Fot: KENZO TRIBOUILLARD / AFP)
d2spwjx

Stephen King dołączył do grona osób nie posiadających konta na Facebooku. Informacje o swojej decyzji przekazał za pośrednictwem Twittera. Napisał: " Odchodzę z Facebooka. Czuję się niekomfortowo z napływem fałszywych informacji, na które pozwala polityka serwisu. Nie mam też pewności, czy zapewnia on dostateczną ochronę prywatności swoich użytkowników. Śledźcie mnie na Twitterze, jeśli macie na to ochotę".

Autor takich powieści jak "Carrie", "Lśnienie" czy "Smętarz dla zwierzaków" zrezygnował z konta, które obserwowało ponad 5,6 mln osób. Jego fani wciąż mogą śledzić konta założone przez miłośników twórczości Kinga.

Stephen King wyraził swoją dezaprobatę wobec praktyk stosowanych przez Marka Zuckerberga. Jego zdaniem założyciel Facebooka stawia zysk ponad wszystko, nawet ponad wiarygodność. King uważa również, że polityka portalu jest zbyt tolerancyjna wobec kłamliwych wypowiedzi polityków, a skupia się jedynie na eliminacji mowy nienawiści.

d2spwjx

Podziel się opinią

Share
d2spwjx
d2spwjx
Więcej tematów