Elon Musk mieszka w kontenerze? Dom kosztuje mniej niż tesla

Elon Musk mieszka w kontenerze? Dom kosztuje mniej niż tesla

Elon Musk mieszka w kontenerze? Dom kosztuje mniej niż tesla
Źródło zdjęć: © YouTube, Getty Images
Karolina Modzelewska
02.08.2021 17:55

Jeden z najbogatszych ludzi świata mieszka w kontenerze, którego cena wynosi zaledwie 50 tys. dolarów (ponad 190 tys. złotych). Robi to jednak okazjonalnie, gdy odwiedza Boca Chica w Teksasie. Jest to miejsce, w którym trwają prace nad kolejnym prototypem Starship, czyli rakiety nośnej wraz ze statkiem kosmicznym.

Elon Musk, jako posiadacz ogromnego majątku mógłby pozwolić sobie zarówno na pobyt w drogim hotelu w Teksasie, jak i zakup luksusowej rezydencji nieopodal Boca Chica. Miliarder zdecydował się jednak na niedrogi kontener mieszkalny, który znajduje się obok Starbase – platformy startowej i portu kosmicznego SpaceX. Musk potwierdził te informacje w jednym z postów, które zamieścił na Twitterze.

Elon Musk mieszka w domu tańszym niż jedna tesla

Założyciel CEO i SpaceX podkreślił w nim, że jego głównym domem jest właśnie warty 50 tys. dolarów kontener w Boca Chica/Starbase. Z postu wynika, że wynajmuje go od SpaceX i uważa to za "niesamowite". Powierzchnia kontenera wynosi około 35 metrów kwadratowych, na których znajduje się kuchnia, salon, łazienka oraz łóżko, czyli same najpotrzebniejsze rzeczy.

Kontener mieszkalny został wyprodukowany i zbudowany przez startup z Las Vegas – Boxabl. Jest to firma oferująca obniżenie koszty budowy komfortowych domów nawet o 50 proc. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu dużych, gotowych komponentów np. bloków o wysokości 2,9 metra, nadających się do łączenia ze sobą na różne sposoby. Są one pokryte tlenkiem magnezu, dzięki czemu domy są ognioodporne, wodoodporne i odporne na pleśń.

Zagraniczne serwisy uważają, że decyzja Elona Muska może mieć związek z ilością pracy i tym, że woli mieszkać blisko miejsca wydarzeń istotnych z punktu jego dochodowej firmy. Warto jednak zaznaczyć, że warty 50 tys. kontener to nie jedyna "posiadłość", która należy do miliardera. Elon Musk jest również właścicielem domu w Bay Area w San Francisco. Posiadłość wynajmowana jest na imprezy, bo według Muska, gdyby została sprzedana "dom byłby mniej używany, chyba że kupiłaby go duża rodzina, co może się kiedyś zdarzyć".

Według serwisu Sir Elon Musk aktualna wartość nieruchomości wynosi około 53,6 mln dolarów. Zaznacza on również, że tak naprawdę nikt nie wie, gdzie mieszka żona Elona Muska, piosenkarka Grimes, wraz z ich synem X Æ A-12. Najprawdopodobniej mieszkają w rezydencji lub mieszkaniu, które nie jest zarejestrowane na miliardera, który w maju 2020 roku ogłosił, że zaczyna wyprzedawać posiadane nieruchomości.

Wygląd domów produkowanych przez Boxabl można zobaczyć na poniższym nagraniu:

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (143)