Trwa ładowanie...

Elon Musk i SpaceX z historyczną misją. Inspiration 4 wielką szansą dla młodej Amerykanki

Elon Musk i SpaceX przygotowują misję o nazwie Inspiration 4. Pierwszy w pełni komercyjny lot w kosmos odbędzie się dopiero pod koniec roku, jednak świat już obiegła informacja o jego pasażerce. Młoda Amerykanka ma szansę pobić wyjątkowy rekord.

Share
29-letnia Amerykanka pobije rekord podczas misji SpaceX
29-letnia Amerykanka pobije rekord podczas misji SpaceXŹródło: YouTube
d7blg29

Elon Musk i jego kosmiczna firma SpaceX robią wszystko co w ich mocy, aby na stałe zapisać się na kartach historii dotyczącej eksploracji kosmosu. Najnowsze plany charyzmatycznego biznesmena są ściśle związane z planowaną na koniec 2021 roku misją Inspiration 4, czyli pierwszym w pełni komercyjnym lotem w przestrzeń kosmiczną.

W kapsule SpaceX Dragon, które będzie krążyć wokół naszej planety od dwóch do czterech dni, znajdzie się czterech pasażerów. 1 lutego 2021 roku oficjalnie ogłoszono, że jednym z nich będzie miliarder Jared Isaacman. Kilka dni temu poznaliśmy jego pierwszą towarzyszkę.

Hayley Arceneaux, bo o niej mowa, to 29-letnia Amerykanka, która na co dzień pracuje jako asystentka medyczna w szpitalu dziecięcym St Jude w Memphis. Placówka ta jest jej dobrze znana, gdyż w wieku 10 lat sama walczyła tam o życie.

Globalne ocieplenie kontra alkohol. Ulubione trunki zagrożone

d7blg29

Arceneaux 19 lat temu zachorowała na raka kości. We wspomnianym szpitalu przeszła poważną operację, podczas której wstawiono jej protezę kolana i tytanowy pręt w miejsce kości udowej.

Amerykanka już jako młoda dziewczynka udowodniła, że jest niezwykle odważna i nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Teraz ma zamiar pokazać to po raz kolejny, biorąc udział w historycznej misji firmy SpaceX. 29-letnia Hayley będzie oficerem medycznym załogi. - Moja walka z rakiem przygotowała mnie do tego typu podróży. Sprawiła, że stałam się twarda, nauczyła mnie też oczekiwać nieoczekiwanego i zawsze iść naprzód - mówi w wywiadzie dla The Associated Press.

Amerykanka pobije rekord

Atrakcyjności misji dodaje fakt, iż 29-letnia Arceneaux stanie się najmłodszą Amerykanką, która poleci w kosmos. Kobieta pokona Sally Ride, która dokonała tego w wieku 31 lat.

Wspomniany miliarder, 37-letni Jared Isaacman, chce przy okazji misji przeprowadzić zbiórkę funduszy na wsparcie szpitala dziecięcego St Jude. Amerykanin zobowiązał się do zebrania 200 milionów dolarów na placówkę, z czego połową ma być jego własny wkład.

d7blg29

Do Arceneaux i Isaacmana dołączy jeszcze dwóch pasażerów. Start wielkiego przedsięwzięcia zaplanowano na październik tego roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d7blg29

Podziel się opinią

Share
d7blg29
d7blg29
Więcej tematów