Trwa ładowanie...

Amerykanie kupują karabinki z Polski. Mini Beryl prawdziwym hitem za oceanem

Karabinki Mini Beryl M1-FB AK Pistol z Fabryki Broni "Łucznik" cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród amerykańskich odbiorców. Pierwsza dostawa broni zaprojektowanej specjalnie dla USA właśnie się zakończyła. - Wkrótce kolejne - zapowiada producent.
Share
USA kupują broń od Polski. Karabinki z "Łucznika" hitem za oceanem
USA kupują broń od Polski. Karabinki z "Łucznika" hitem za oceanemŹródło: YouTube
d39hqj9

Mini Beryl M1-FB AK Pistol z polskiego "Łucznika" podbija amerykański rynek. Krótkie, specjalnie zaprojektowane dla cywilnych odbiorców z USA karabinki trafiły w tym miesiącu do pierwszych nabywców. Rodzima broń sprzedała się za oceanem w ciągu zaledwie kilku godzin.

- Amerykanie na początku lutego otrzymali znaczącą partię sygnowanych przez nas karabinków Mini Beryl M1-FB AK Pistol. Sukces jest ewidentny. Szczegółów transakcji nie ujawniamy, chroni je umowa handlowa. Już planujemy kolejne dostawy. Zaplanowano je na przełomie kwietnia i maja - mówi Aleksandra Odziemkowska, szef działu marketingu i komunikacji radomskiego "Łucznika", cytowana przez serwis Radar.rp.pl.

Według przedstawicieli fabryki, jest to udany początek realizacji długofalowego planu ekspansji rodzimych wyrobów strzeleckich na największym na świecie, amerykańskim rynku.

Czytaj także: USA. Powstaje broń laserowa nowej generacji. Będzie najpotężniejsza na świecie

d39hqj9

- Aby utrzymać odpowiednią dystrybucję przeprowadziliśmy szereg rozmów z różnymi oferentami wybierając renomowanych partnerów zarówno w zakresie liczby posiadanych punktów sprzedaży oraz możliwości promocji produktów - mówi rzecznik fabryki, cytowany przez serwis Radar.rp.pl.

- Jak widać wybór był właściwy. Firmy Arms of America oraz Atlantic Firearms zrealizowały błyskawiczną sprzedaż produktów już pierwszego dnia - dodaje Aleksandra Odziemkowska.

Komentatorzy są zdania, iż duży wpływ na sukces sprzedażowy karabinków miała akcja promocyjna video blogerów, którzy przeprowadzili niezależne testy broni publikując wyniki w mediach społecznościowych.

d39hqj9

Polskie karabinki hitem w USA

Przedstawiciele "Łucznika" podkreślają, że nowa broń bazuje konstrukcyjnie na karabinku AK. Ich zdaniem, w połączeniu z doświadczeniem fabryki daje to gwarancję jakości i optymalnego użytkowania.

Umowa z amerykańskimi dystrybutorami broni zakłada wprowadzanie niewielkich zmian, jak np. wyposażanie ich w kolby, co z pewnością zwiększy zainteresowanie produktem, podnosząc jego funkcjonalność i atrakcyjność.

Warto podkreślić, że amerykańscy nabywcy mogą być szczególnie zainteresowani pozyskaniem nowej partii broni ze względu na jej niską cenę. Choć polska fabryka nie ujawniła do tej pory warunków realizacji zamówień, to nieoficjalne źródła podają, że koszt karabinka Mini Beryl M1-FB oscyluje wokół 1 389 dolarów.

Zobacz także: Rosja potwierdza. Atomowy okręt wojenny Admirał Łazariew idzie na złom

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d39hqj9

Podziel się opinią

Share
d39hqj9
d39hqj9
Więcej tematów