Eizo FlexScan EV3237: monitor 4K na poważnie

Eizo FlexScan EV3237: monitor 4K na poważnie
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

04.08.2014 13:27, aktual.: 04.08.2014 13:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ofercie Eizo pojawił się pierwszy monitor z matrycą o natywnej rozdzielczości 3840×2160 pikseli. Jak zwykle w przypadku Eizo, oferuje on wiele zaawansowanych opcji i bogate wyposażenie.

Eizo FlexScan EV3237 wyposażony jest w 31,5-calowy panel IPS o bardzo dużych kątach widzenia (178°). Maksymalna jasność to 300 cd/m2, kontrast 1000:1, a czas reakcji (szary - szary) to 5 ms. EV3237 ma dwa złącza DisplayPort (1.2), jedno HDMI oraz jedno DVI. Warto zwrócić uwagę na możliwość podziału ekranu na kilka części (nawet cztery), równoczesne wyświetlanie obrazu z dwóch źródeł (PiP), no i oczywiście wyświetlanie 4K (przy częstotliwości 60 Hz), po podłączeniu monitora poprzez złącze DisplayPort.

Aby zredukować zmęczenie oczu użytkowników, Eizo zastosowało rozwiązanie łączące dwie technologie: DC (regulacja natężeniem prądu) i PWM (modulacja długością impulsu), dzięki którym migotanie obrazu jest niezauważalne nawet przy jasności ustawionej na niskim poziomie (przy równoczesnym zachowaniu stabilności wyświetlania kolorów). Warto też wspomnieć o funkcji EcoView Optimizer 2, pozwalającej zaoszczędzić nawet 30 proc. energii poprzez redukcję jasności ekranu w sytuacji, gdy wyświetlane są głównie ciemne obrazy. Natomiast opcja Auto EcoView automatycznie dostosowuje jasność ekranu do pożądanych wartości, dopasowanych do zmian jasności w pomieszczeniu. Powoduje to ograniczenie zużycia energii, a jednocześnie redukuje zmęczenie oczu.

Czujnik obecności o nazwie EcoView Sense 2 wykrywa, gdy użytkownik odchodzi od biurka i automatycznie przełącza monitor w tryb uśpienia. Gdy użytkownik powraca na stanowisko pracy, EcoView Sense 2 ponownie włącza monitor. Co ciekawe, czujnik wykrywa nie tylko ruch, ale i zmianę temperatury otoczenia. Inną ciekawostką jest to, że kiedy główny wyłącznik zasilania jest wyłączony, monitor nie pobiera w ogóle prądu.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Oprogramowanie ScreenManager Pro oraz EIZO Monitor Configuration upraszczają zarządzanie funkcjami monitora. ScreenManager Pro umożliwia dostosowanie kolorów i ustawień EcoView za pomocą myszy i klawiatury, zamiast korzystania z menu OSD. Pozwala również dopasować obraz kilku monitorów z serii FlexScan podpiętych do jednego komputera PC. Natomiast EIZO Monitor Configurator pozwala administratorom kontrolować zdalnie ustawienia wszystkich monitorów FlexScan EV podpiętych przez USB. Wśród ustawień, które można regulować w ten sposób, dostępne są funkcje picture-in-picture i picture-by-picture.

Nowy model oferuje pięć trybów pracy: sRGB, Movie, Paper oraz dwa tryby użytkownika. Nóżka monitora umożliwia regulację wysokości w zakresie 139 mm i nawet 40° odchylenie w pionie (-5° ? 35°), a także obrót o 344° w płaszczyźnie poziomej. Monitor, w wersjach szarej i czarnej, wejdzie na rynek na początku września, lecz jego cena nie została na razie podana.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Windows 9 będzie dostępny za darmo

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)