Dwa nowe aparaty Nikona - Coolpix S6600 i Coolpix L620

Dwa nowe aparaty Nikona - Coolpix S6600 i Coolpix L620
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

06.08.2013 15:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nikon wprowadza do swojej oferty dwa nowe aparaty kompaktowe. Model Coolpix S6600 został wyposażony w matrycę CMOS o rozdzielczości 16 Mpx, obiektyw Nikkor z 12-krotnym zoomem optycznym, obrotowy wyświetlacz LCD z funkcją obsługi gestami oraz wbudowany moduł Wi-Fi, pozwalający na udostępnianie w internecie zdjęć i filmów. Z kolei Coolpix L620 to aparat kompaktowy typu megazoom, oferujący inteligentne funkcje automatyczne oraz tryb nagrywania filmów Full HD.

Nikon Coolpix S6600

Aparat posiada obrotowy wyświetlacz LCD, opracowany z myślą o tworzeniu autoportretów oraz fotografowaniu z wysokiej lub niskiej perspektywy. Funkcja Kontrola gestów pozwala na robienie zdjęć lub filmowanie, a nawet sterowanie zoomem, przez przesunięcie palcem po ekranie w trybie autoportretu.

Coolpix S660. nagrywa filmy w jakości Full HD z dźwiękiem stereo. Matryca CMOS o rozdzielczości 16 Mpx, wykonana w technologii BSI, w połączeniu z 12-krotnym zoomem optycznym ma zapewnić żywe barwy rejestrowanych obrazów nawet przy jaskrawym świetle dziennym i słabym oświetleniu nocnym. Dodatkowo, aparat jest wyposażony w mechanizm redukcji drgań w obiektywie (VR), mający eliminować efekt poruszenia.

Nowy model oferuje 1. programów tematycznych, które dostosowują ustawienia aparatu w zależności od fotografowanej sceny. Użytkownik ma również do dyspozycji 30 różnych efektów i filtrów. Tryb Szybkie efekty pozwala na zastosowanie efektu specjalnego natychmiast po wykonaniu zdjęcia. Jest też tryb Łatwa panorama. Uwiecznionymi obrazami można dzielić się dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi, który umożliwia łączność z urządzeniami mobilnymi.

Obudowa Coolpiksa S660. jest na tyle smukła, że powinna zmieścić się w kieszeni. Aparat będzie dostępny w czterech kolorach: czarnej, czerwonej, fioletowej, białej. Do sprzedaży trafi w sierpniu 2013 r.

Obraz
© (fot. zdjęcie producenta)

Nikon Coolpix L620

Dzięki obiektywowi Nikkor z 14-krotnym zoomem optycznym, Coolpix L62. powinien zapewnić precyzję kadrowania oraz ostrość zdjęć, zarówno w przypadku ujęć szerokokątnych jak i tele. Matryca CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 18 Mpx ma pozwolić na uzyskanie naturalnych barw nawet przy słabym oświetleniu.

Aparat wyposażono w funkcje: Łatwa panorama, redukcji efektu poruszenia, optycznej redukcji drgań (VR) oraz autofokusa z wyszukiwaniem celu. 1. programów tematycznych, dostępnych w nowym modelu oraz funkcja Automatycznego wybierania programów w trybie Łatwa automatyka. Sprzęt zasilany jest bateriami typu AA.

Aparat Coolpix L62. oferowany będzie w kolorach czarnym i czerwonym. W sklepach będzie dostępny w sierpniu 2013 r.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)