Trwa ładowanie...
d3fa04k

Dreamlinery LOT-u uziemione. Loty z Warszawy do Pekinu przełożono na 2020 rok

Problemy z silnikami Rolls-Royce'a w Dreamlinerach to oficjalny powód opóźnienia otwarcia nowego połączenia z Warszawy do Pekinu. Boeingi 787 LOT-u polecą na lotnisko Daxing dopiero w 2020 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
LOT zawiesza Dreamlinera
LOT zawiesza Dreamlinera (Pixabay.com)
d3fa04k

Linie lotnicze LOT po raz kolejny mają problem z samolotami Boeing 787 Dreamliner. Jak informuje serwis Fly4Free, 3 z 14 Dreamlinerów polskiego przewoźnika są uziemione, a oficjalny powód to problemy z silnikami.

Efektem jest przesunięcie aż o dwa miesiące planowanego otwarcia połączenia do Pekinu. Nowa data to 15 stycznia 2020 roku, ale jak zaznacza LOT, jest to jedyna zmiana w siatce połączeń tego przewoźnika z lotniska w Warszawie. Inne loty nie są zagrożone przesunięciami.

Jak podaje Rynek Lotniczy, silniki Rolls-Royce Trent 1000 stosowane w Dreamlinerach mają problem z przedwcześnie zużywającymi się łopatkami. Globalna wymiana tych silników pochłonęła dotychczas 4 miliardy dolarów, czyli ponad 15 mld złotych.

Lotnisko Daxing w Pekinie to największy tego typu obiekt na świecie. To nowe lotnisko, które na odbiór pierwszych samolotów było gotowe już w maju bieżącego roku. Zgodnie z planem, jeszcze w 2021 roku lotnisko ma pozwolić na obsługę 45 milionów pasażerów rocznie.

d3fa04k

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d3fa04k

d3fa04k
Więcej tematów