Deszcz meteorytów już dziś. Niestety nie nad Polską, ale wciąż można go obejrzeć online

Deszcz meteorytów już dziś. Niestety nie nad Polską, ale wciąż można go obejrzeć online

Deszcz meteorytów już dziś. Niestety nie nad Polską, ale wciąż można go obejrzeć online
Źródło zdjęć: © flickr.com | https://www.flickr.com/photos/funcrush
29.07.2019 08:20

Pomimo że deszcz meteorytów jest widoczny na niebie przez dłuższy czas,to właśnie 29 lipca będzie on najlepiej widoczny. Niestety można go obserwować jedynie na południowej półkuli. Wiemy, gdzie można obejrzeć deszcz meteorytów online.

Przełom lipca i sierpnia to doskonały czas na obserwację Saturna, a Czarny Księżyc który będzie na niebie już w środę umożliwi zobaczenie wielu gwiazd i planet gołym okiem. Jednak najbardziej zjawiskowym wydarzeniem będzie deszcz meteorytów.

Deszcze meteorytów online

Nad Polską nie zobaczymy deszczu meteorytów, ale wciąż możemy zobaczyć transmisję online. Materiał przygotowuje m.in. NBC News. Dostępna będzie również transmisja na żywo:

Letni deszcz meteorytów

Letni deszcz meteorytów trwa na półkuli południowej od 12 lipca i będzie można go obserwować mniej więcej do 23 sierpnia. Jednak jak donosi Amerykańskie Towarzystwo Meteorologiczne dzisiaj, 29 lipca jest on najlepiej widoczny.

Niestety dla mieszkańców półkuli północnej, ten deszcz meteorytów będzie w większości niewidoczny. Największe szanse na obserwację będą mieli mieszkańcy południowej półkuli. Obserwacja jest dodatkowo utrudniona przez większość czasu z powodu jasnego blasku Księżyca, co uniemożliwia zobaczenie meteorytów przez większość czasu.

Między 29 a 31 lipca warunki na obserwację deszczu meteorytów będą jednak o wiele lepsze, a to z powodu zbliżającego się nowiu. W tym czasie na niebie będzie można zobaczyć do 20 meteorytów na godzinę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)