Deskorolka tradycyjna czy elektryczna? Wybraliśmy najfajniejsze modele

Deskorolka tradycyjna czy elektryczna? Wybraliśmy najfajniejsze modele

Deskorolka tradycyjna czy elektryczna? Wybraliśmy najfajniejsze modele
Źródło zdjęć: © 123RF
Sylwia Ścibak
18.04.2018 14:14, aktualizacja: 18.04.2018 15:43

Mogłoby się wydawać, że deskorolki tradycyjne powoli odchodzą do lamusa i na ich miejsce wchodzą modele elektryczne. Jednak i te napędzane siłą mięśni wciąż mogą być świetnym sposobem na zabawę. Czym się różnią modele tradycyjne i elektryczne?

Deskorolki elektryczne – frajda na całego

Deskorolki elektryczne jeżdżą bez użycia siły mięśni, jednak utrzymanie na nich równowagi wymaga wprawy. Te modele różnią się konstrukcją od tradycyjnych deskorolek, bo przede wszystkim składają się z dwóch dużych kół oraz odpowiednio wyprofilowanej deski. Z reguły tego typu deskorolki jeżdżą szybciej niż 15 km/h, jednak to możemy kontrolować za pomocą pilota. Niektóre egzemplarze mogą być wyposażone w dodatkowe udogodnienia, np. podświetlenie, głośniki i radio. To sprawia, że zabawa staje się jeszcze przyjemniejsza.

Deskorolki elektryczne są jednak znacznie droższe od tradycyjnych odpowiedników. Na rynku znajdziemy zarówno modele za 600-800 zł, jak i modele za niemal 2 tys. zł i więcej.

289230851471321146
© iStock.com

Deskorolki tradycyjne – nie tylko zwykła deska i cztery kółka

Tradycyjne deskorolki są z kolei napędzane siłą mięśni i mają kilka rodzajów. Na rynku dostępne są zarówno deskorolki do jeżdżenia po betonie i nienachylonych powierzchniach, jak i modele specjalnie przeznaczone do wykonywania różnych ewolucji. Każda deskorolka różni się kształtem deski, miękkością i wielkością kółek oraz ich rozstawieniem.

Typowe deskorolki tradycyjne są stosunkowo krótkie (od 70 do 80 cm) i mają symetryczny kształt. Takie są świetnym wyborem na pierwsze, proste jazdy, kiedy jeszcze nie wymaga się zaawansowanych umiejętności. Proste deskorolki idealnie nadają się dla dzieci, które chciałyby spędzić czas na zewnątrz inaczej niż dotychczas.

Tradycyjne deskorolki są również bardzo tanie w porównaniu do modeli profesjonalnych czy elektrycznych. Prosty egzemplarz bez dodatków możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych.

Deskorolki tradycyjne często zachwycają kolorem i wzorzystymi powłokami. Na rynku znajdziemy mnóstwo modeli, które nie tylko są praktyczne, ale także cieszą oko. W ofercie znajdują się również deskorolki z podświetleniem.

289230851471910970
© 123RF
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)