Gokarty na pedały do 500 zł – idealne dla małych rajdowców

Gokarty na pedały do 500 zł – idealne dla małych rajdowców

Gokarty na pedały do 500 zł – idealne dla małych rajdowców
Źródło zdjęć: © iStock.com | ~Usercff0e948_414
Sylwia Ścibak
17.04.2018 11:37, aktualizacja: 17.04.2018 12:18

Dzieci lubią jeździć czymś, co przypomina prawdziwy pojazd wyścigowy, a to może zaszczepić w nich pasję do motoryzacji. Poniżej prezentujemy gokarty napędzane siłą mięśni, które nie kosztują więcej niż 500 zł. Będą dobrym zamiennikiem tradycyjnego rowerka.

Gokart elektryczny czy na pedały?

Gokarty na pedały, w odróżnieniu od modeli napędzanych elektrycznie, świetnie nadają się dla młodszych dzieci, które jeszcze nie zdają sobie sprawy z ryzyka, jakie niesie nadmierna prędkość. Pojazdy napędzane elektrycznie są z reguły mocniejsze i szybsze, podczas gdy modele napędzanie siłą mięśni poruszają się znacznie wolniej, przez co łatwiej jest rodzicom mieć pociechę na oku. Gokarty na pedały są również tańsze i łatwiejsze w eksploatacji. Wystarczy jedynie regularny przegląd i konserwacja. Gokart na pedały jest od razu gotowy do użycia, gokart napędzany elektrycznie musi zostać naładowany.

Obraz
© iStock.com | aldegonde

Gokart na pedały – na co zwracać uwagę?

Gokart dla dziecka powinien mieć regulowane komponenty, tzn. siedzisko i kierownicę. Jeśli ma służyć przez jakiś czas, musimy mieć na uwadze to, że pociechy bardzo szybko wyrastają z rzeczy dokładnie do nich dopasowanych. Regulowany fotel powinien też stanowić dobrą podporę dla kręgosłupa, gdyż maluchy potrafią jeździć bardzo długo. Zwróćmy także uwagę na koła i opony, gdyż każde przeznaczone są do innych powierzchni. Ma to znaczenie, jeśli chcemy, by pociecha jeździła albo po miękkiej powierzchni (np. trawie), albo po twardej (beton).

Gokarty na pedały mają również kilka udogodnień, jak np. możliwość jechania do tyłu oraz tzw. wolne koło, które umożliwia jazdę bez pedałowania. Prócz tego wyposażone są w hamulec ręczny, a niektóre mają również dodatkowe miejsce dla pasażera.

Obraz
© iStock.com | Daniel Chetroni
Obraz
© Shutterstock.com
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)