Dawid Podsiadło nagrał utwór do ścieżki popularnej gry Dying Light

Dawid Podsiadło nagrał utwór do ścieżki popularnej gry Dying Light
Źródło zdjęć: © PAP / Adam Warżawa

03.04.2015 08:50, aktual.: 03.04.2015 10:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dawid Podsiadło, idol wielu Polaków nagrał piosenkę do popularnej w USA polskiej gry.

Nie wszyscy jednak wiedzą, że poza muzyką, pasją Dawida są także gry, a wśród jego ulubionych tytułów znajdują się słynne produkcje Techlandu o zombie: Dead Island oraz najnowszy hit - Dying Light. Podbijający światowe rynki Dying Light (1 miejsce w styczniu w USA) zainspirował Dawida do tego stopnia, że postanowił nagrać własny utwór –. inspirowany losami i postacią Jade, towarzyszącej głównemu bohaterowi.

Czy w pogrążonym w chaosie mieście Harran, zamkniętej strefie kwarantanny stanowiącej istne piekło na ziemi, gdy kruszą się fundamentalne zasady rządzące naszą cywilizacją, jest miejsce na człowieczeństwo i ludzkie emocje? Postapokaliptyczny klimat i walkę o przetrwanie skontrastował Dawid Podsiadło w swoim utworze „GoodNight”.

Sama muzyka i udźwiękowienie Dying Light zyskały wiele pochwał, media na całym świecie zwróciły uwagę na przejmującą oprawę dźwiękową najnowszego, polskiego hitu. Z tej okazji Techland przygotował specjalny odcinek _ Development Diary _, koncentrujący się na muzyce i kompozytorze Dying Light.

Utwór "GoodNight" Dawida Podsiadło dostępny jest w serwisie YouTube:

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Po co nam 16 rdzeni w telefonie?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)