"Dar Młodzieży" wraca do Polski. Zawija po 10 miesiącach rejsu

"Dar Młodzieży" wraca do Polski. Zawija po 10 miesiącach rejsu

"Dar Młodzieży" wraca do Polski. Zawija po 10 miesiącach rejsu
Źródło zdjęć: © Facebook.com
Grzegorz Burtan
27.03.2019 08:48, aktualizacja: 16.04.2019 15:47

Wszystko dobre, co się dobrze kończy. 28 marca do portu w Gdyni zawinie "Dar Młodzieży". Załoga na morzu spędziła ponad 10 miesięcy. W tym czasie opłynęła ziemski glob i odwiedziła 23 porty na całym świecie. Wszystko w ramach Rejsu Niepodległości.

– Po wielu miesiącach Rejsu Niepodległości "Dar Młodzieży" powraca do Gdyni, na swoje stałe miejsce cumowania przy nabrzeżu Pomorskim. Gdynianie przywitają go hucznie. Będzie im w tym towarzyszyło ministerstwo gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Najpierw odbędzie się uroczyste powitanie i część oficjalna. Pomyśleliśmy jednak również o tych, którzy przed południem pracują i nie będą mogli oglądać tego widowiska. Dla nich ministerstwo, we współpracy z miastem Gdynia, przygotowało popołudniowy piknik, który odbędzie się w okolicach Akwarium Gdyńskiego. Tam będzie można podziwiać przybyły do Gdyni "Dar Młodzieży", a także skorzystać z różnych atrakcji – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała,
wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki,cytowana przez portal Gdynia.

Rejs Niepodległości odbył się w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wypłynął 20 maja 2018 roku. Od tego czasu przepłynął 33 tysiące mil morskich. Statek zacumował w portach takich miast, jak San Francisco, Kartagena, Dakar, Tallin, Kopenhaga, Szczecin, Bremerhaven, Bordeaux, Teneryfa, Kapsztad, Mauritius, Dżakarta, Singapur, Hong Kong, Osaka, Los Angeles, Acapulco, Stavanger, Panama, Miami, Nassau na Bahamach, Ponta Delgada oraz Londyn.

Oficjalne powitanie "Daru Młodzieży" odbędzie się o godzinie 11.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)