"Cyfrowa nieśmiertelność". Autonomiczne roboty-klony produkowane przez Rosjan [WIDEO]

"Cyfrowa nieśmiertelność". Autonomiczne roboty-klony produkowane przez Rosjan [WIDEO]
Źródło zdjęć: © Youtube.com

04.11.2019 09:30, aktual.: 05.11.2019 08:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rosyjska firma Promobot rozpoczęła sprzedaż robotów w ogromnym stopniu przypominających prawdziwych ludzi. Od nabywców zależy, jak będzie wyglądał dany robot. Producenci mogą nawet sprawić, żeby do złudzenia przypominał konkretną realną osobę.

Robo-C, bo tak nazywają się stworzone przez Rosjan roboty, mają mieć osobiste lub biznesowe zastosowanie. Szczególnie ta druga funkcja jest interesująca, biorąc pod uwagę całkowitą personalizację ich wyglądu.

- Wyobraźcie sobie klona Michaela Jordana, sprzedającego stroje do gry w koszykówkę albo Williama Shakespeare'a czytającego swoje własne teksty w muzeum – powiedział cytowany w informacji prasowej Aleksei Iuzhakov, prezes rosyjskiej firmy.

Cyfrowa nieśmiertelność

Za mocno zbliżonym do ludzi wyglądem idzie też wysoki poziom sztucznej inteligencji – Robo-C jest wyposażony w 100 tys. modułów mowy, dzięki czemu może np. odpowiadać klientom na pytania albo akceptować płatności.

Jeśli chodzi o możliwości fizyczne, to robot nie potrafi chodzić, ale jego tors posiada trzy stopnie zdolności ruchowych, a twarz ma osiemnaście ruchomych części, co pozwala jej na przyjmowanie sześciuset różnych wyrazów.

- Kluczowym momentem w rozwoju Robo-C jest cyfryzacja osobowości i indywidualizacja wyglądu. Rezultatem tych działań jest cyfrowa nieśmiertelność, którą oferujemy naszym klientom – powiedział w rozmowie z "CNBC" jeden z założycieli firmy, Oleg Kivokurtsev.

Cena robota waha się między 20 tys. a 50 tys. dolarów (76-190 tys. zł). Wiadomo już, że jeden z nich znajdzie się w Centrum Obsługi Administracji Rządowej USA i będzie tam pełnił m.in. funkcje sprawdzania paszportów. Firma wyprodukowała też kopię Alberta Einsteina, która trafi na wystawę robotów.

Jak w praktyce prezentują się Robo-C, można zobaczyć tutaj:

Źródło: Cnbc.com, Futurism.com

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)