Trwa ładowanie...
d38y40j

Zapłacą prawie pół miliona złotych za przemienienie twojej twarzy w skórę robota

Tajemnicza firma wystosowała nietypową propozycję – poszukuje osoby, która udostępni jej prawa do wizerunku swojej twarzy, którą użyje przy produkcji nowej linii robotów. Za udostępnienie takich praw firma chce zapłacić 125 tys. dolarów (ok. 480 tys. zł).
Share
Hiroshi Ishigaro, naukowiec z Uniwersytetu w Osace i stworzony przez niego robot z kopią jego twarzy. Macie szanse mieć podobnego klona i jeszcze na tym zarobić.
Hiroshi Ishigaro, naukowiec z Uniwersytetu w Osace i stworzony przez niego robot z kopią jego twarzy. Macie szanse mieć podobnego klona i jeszcze na tym zarobić.Źródło: Getty Images
d38y40j

Ogłoszenie zostało opublikowane przez firmę Geomiq z siedzibą w Londynie, ale w tym przypadku jest ona jedynie reprezentantem firmy, która nie ujawniła swoich danych.

Geomiq wybierze dla tajemniczego zleceniodawcy twarz jednej osoby i nada ją tysiącom robotów, które zostaną później wyprodukowane. Roboty te mają stać się… towarzyszami dla starszych, osamotnionych ludzi.

Więcej szczegółów nie zostało jednak ujawnionych, ponieważ, jak napisała firma Geomiq, została w tej sprawie podpisana umowa o zachowaniu poufności. Dodała też, że roboty są już prawie gotowe, wystarczy nadać im twarz.

d38y40j

Portal PopMech spekuluje, że tajemniczy zleceniodawca może być firmą działającą na rynku medycznym.

Czytaj też: Dno Morza Bałtyckiego zostanie zbadane przez autonomiczne roboty

Prawie pół miliona złotych za twarz

- Wiemy, że to niezwykle nadzwyczajna prośba i udostępnienie licencji na wykorzystanie wizerunku swojej twarzy to bardzo odważna decyzja – napisał przedstawiciel Geomiq.

Potencjalnych chętnych kusi jednak bardzo wysoka gaża – aż 125 tys. dolarów, czyli około 480 tys. zł. Wszyscy, którzy chcieliby wziąć udział w konkursie mogą wysłać zgłoszenie zawierające swoją twarz na adres faces@geomiq.com.

Źródło: Futurism.com, popularmechanics.com

Czytaj też: NASA buduje zmiennokształtnego robota do eksploracji księżyca Jowisza [WIDEO]

d38y40j

Podziel się opinią

Share
d38y40j
d38y40j
Więcej tematów