Cyberpunk 2077 bije rekord. Ponad 8 mln sprzedanych kopii przed premierą

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
Źródło zdjęć: © CD Projekt Red

10.12.2020 13:29, aktual.: 02.03.2022 19:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Cyberpunk 2077 zaliczył bardzo udaną premierę 10 grudnia. Już w pierwszych godzinach na platformie Steam grało jednocześnie ponad 1 mln. CD Projekt RED pochwalił się również rekordową liczbą sprzedanych gier przed premierą.

Na premierę najnowszej gry polskiego studia CD Projekt RED, gracze czekali aż 8 lat. Twórcy Wiedźmina jednak nie zawiedli oczekiwań, ponieważ pierwsze recenzje są bardzo pozytywne, a średnia ocen wynosi 91/100. 

Jednak CD Projekt RED może pochwalić się nie tylko doskonałym przyjęciem "Cyberpunka 2077", ale również rekordową liczbą sprzedanych kopii jeszcze przed premierą. Zgodnie z ostatnimi informacjami, twórcom udało się sprzedać 8 mln kopii w zamówieniach przedpremierowych

Tak ogromna liczba sprzedanych kopii jeszcze przed premierą gry pokazuje, jak wiele osób czekało na premierę tytułu opartego o kultowy system RPG (Cyberpunk 2020) oraz ja duże nadzieje pokładano w tytuł twórców "Wiedźmina 3", który może poszczycić się mianem jednego z najlepszych cRPG ostatnich lat. 

Warto zwrócić uwagę, że nawet taki tytuł jak "GTA V", nie sprzedał się tak dobrze przed premierą. RockStar informował, że w ramach pre-orderów złożono zamówienia na 7 mln kopii; to wynik, którzy niezwykle rzadko zdarza się w branży, a jednak polskiej grze udało się przebić tę liczbę. 

"Cyberpunk 2077" zapowiada się więc hitem na całym świecie. W promocję gry są zaangażowane takie gwiazdy, jak Keanu Reeves czy Grimes, którzy nawet "wystąpili" w polskiej grze. Ogromne zainteresowanie tytułem wykazał również miliarder Elon Musk, który słynie z zamiłowania do nowoczesnej technologii, a "Cyberpunk 2077" zdaje się świetnie w to wpasowywać.

Warto również przypomnieć, że analitycy przewidzieli, że "Cyberpunk 2077" sprzeda się w licznie ok. 30 mln kopii w ciągu pierwszego roku. Gra ukazała się 10 grudnia 2020 roku na PC oraz konsole Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 i PS5. Dodatkowo można w nią zagrać również w ramach usług GeForce Now oraz Google Stadia, co jest doskonałą opcją dla osób, które nie mają za mocnego komputera

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (108)