Chiński Chengdu J-20 w bazie USA? Stworzyli własną replikę myśliwca

Strona głównaChiński Chengdu J-20 w bazie USA? Stworzyli własną replikę myśliwca
19.07.2020 10:19
Chiński Chengdu J-20 w bazie USA? Stworzyli własną replikę myśliwca
Źródło zdjęć: © Google Maps, The Aviatonist

W bazie United States Marine Corps w Bogue Field stoi replika chińskiego prototypu myśliwca piątej generacji Chengdu J-20. Do czego Amerykańskie wojsko ją wykorzystuje? Możliwości jest kilka.

Na zdjęcie satelitarne natrafił serwis The Aviatonist, i nie jest to pierwszy raz, gdy dostrzegli replikę chińskiego Chengdu J-20 w Stanach. W 2018 roku widziano ją na pasie lotniczym na jednej z baz wojskowych w stanie Georgia. Po opublikowaniu artykułu otrzymali także kilka zdjęć repliki wykonanych na ziemi, w bazie USAF Air Dominance Center Savannah-Hilton Head.

Istnienie "amerykańskiego" J-20 potwierdził następnie pułkownik Emmanuel Haldopoulos, zarządzający bazą. Była to "repliką w pełnej skali i znajdowała się w Air Dominance Center przez krótki okres, zaledwie między 4-6 grudnia 2018. USMC finansuje i kieruje celami szkoleniowymi związanymi z tym samolotem" - mówił.

Amerykańskie wojsko nie zdradziło do końca, po co wykorzystuje pełnoskalową makietę J-20. W jednym z oświadczeń Dowództwa Szkolenia i Edukacji Korpusu Morskiego (TECOM) poinformowano, że makieta chińskiego samolotu, była używana do szkolenia wizualnego i czujników. Niezależnie od tego, jak naprawdę wykorzystuje się makietę, jest ona najlepszym dowodem na to, że Amerykanie nie ignorują zagrożenia ze strony chińskiego lotnictwa.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (100)