Trwa ładowanie...
d3kdg8r

Boeing poprawia sterowanie lotem w B737 MAX

Boeing ma zamiar zmienić projekt systemu sterowania lotem modelu B737 MAX. Ulepszona wersja tego modelu Boeinga ma polegać na danych z dwóch komputerów kontrolujących lot zamiast jednego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Boeing ma zamiar zmienić projekt systemu sterowania lotem modelu B737 Max.
Boeing ma zamiar zmienić projekt systemu sterowania lotem modelu B737 Max. (Getty Images)
d3kdg8r

Informację podał Bloomberg, opierając się na anonimowym źródle.

Boeing chce zaprezentować ulepszoną wersję oprogramowania we wrześniu, ale do tego czasu plan może się jeszcze zmienić. Anonimowy informator, stwierdził, że nowa poprawka będzie miała wpływ na całą architekturę systemu i ma być bardziej kompletna, niż aktualizacja oprogramowania bezpośrednio związanego z wypadkami 737 Max.

d3kdg8r

Po zmianach, które według informatora ma przeprowadzić Boeing, system sterowania lotem będzie czerpał dane z obu komputerów monitorujących. Dzięki temu będzie można wykryć niezgodności pomiędzy komputerami i zapobiegać niebezpieczeństwom związanym z błędem oprogramowania czy usterką czipu.

Boeing uziemiony przez katastrofy

W marcu wszystkie samoloty Boeing 737 Max zostały uziemione. Jest to konsekwencja dwóch katastrof - w Indonezji w październiku 2018 roku i w Etiopii w marcu tego roku. Łącznie zginęło w nich 346 osób.

d3kdg8r

Podziel się opinią

Share

d3kdg8r

d3kdg8r
Więcej tematów