Trwa ładowanie...

Boeing 737 MAX o krok bliżej do powrotu do latania. Przeszedł testy

Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) zakończyła testy samolotu Boeing 737 MAX w celu ponownego dopuszczenia do wykonywania lotów rejsowych. Boeingi 737 MAX zostały uziemione w 2019 po dwóch katastrofach.

Share
Boeing 737 MAX o krok bliżej do powrotu do latania. Przeszedł testy
Źródło: Getty Images, Fot: Stephen Brashear
d2qzwez

Testy przeprowadzone na lotnisku w Kanadzie skupiły się na pracy systemu MACS, który odpowiadał za dwie katastrofy samolotów 737 MAX, w których zginęło łącznie 346 osób. System MACS miał korygować pochylenie samolotu (pitch), po zainstalowaniu w nim nowej wersji silników.

Po wykryciu przyczyny dwóch katastrof Beoingów 737 MAX wszystkie egzemplarze tego modelu zostały uziemione w marcu 2019 roku.

d2qzwez

Oprócz dokładnego sprawdzenia działania systemu MACS ocenie zostanie poddany też nowy system szkolenie pilotów samolotów. Okazało się, że szkolenie z latania 737 MAX dla pilotów, którzy latali poprzednikiem (737-800) trwało tylko 2 godziny i odbywało się na iPadzie. Podczas tego szkolenia system MCAS nie był wspomniany ani razu.

W celu jak najszybszego dopuszczenia samolotów 737 MAX do lotów EASA współpracuję z amerykańską agencją lotniczą FAA oraz z firmą Boeing.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2qzwez

Podziel się opinią

Share
d2qzwez
d2qzwez
Więcej tematów