BlackBerry Z10: zwroty przekraczają sprzedaż!

BlackBerry Z10: zwroty przekraczają sprzedaż!

BlackBerry Z10: zwroty przekraczają sprzedaż!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
12.04.2013 14:30

Zmiana nazwy firmy z RIM na BlackBerry niestety nie poskutkowała poprawieniem wyników sprzedaży - kanadyjski producent wciąż jest na równi pochyłej.

Wydawać by się mogło, że premiera zupełnie nowych smartfonów BlackBerry Z1. oraz Q10 będzie sukcesem. Że kanadyjska firma, dotychczas znana pod nazwą RIM, odbije się od dna i głośno zapuka do drzwi rynkowego sukcesu. Nic bardziej mylnego. Według dwóch niezależnych od siebie analityków, w Stanach Zjednoczonych, a więc największym ze wszystkich rynków, na które do tej pory trafiły nowe Jeżynki, sytuacja BlackBerry wygląda wręcz tragicznie. The Wall Street Journal informuje, że kluczowi partnerzy firmy odnotowali znaczny wzrost zwrotów telefonów BlackBerry Z10. Co więcej, w niektórych przypadkach liczba zwrotów przekracza liczbę sprzedanych egzemplarzy. To "fenomen", którego do tej pory na rynku smartfonów nie było.

BlackBerry oczywiście ma inne zdanie na ten temat. W wydanym do prasy oświadczeniu utrzymuje, że powyższe informacje są zupełnie błędne. Według statystyk kanadyjskiego producenta, sprzedaż smartfonów BlackBerry Z1. zarówno w USA, jak i na całym świecie albo jest taka, jak zakładano, albo nawet przewyższa wcześniejsze plany, natomiast procent zwrotów wcale nie przewyższa innych smartfonów klasy premium.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)