Będzie trudniej zarobić na twardych dyskach

Będzie trudniej zarobić na twardych dyskach

Będzie trudniej zarobić na twardych dyskach
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
11.02.2013 13:00

Rynek dysków twardych ma się nieco skurczyć w bieżącym roku. Spadek przychodów, który można było już obserwować w roku ubiegłym, może wynieść nawet 12 procent.

Według badań firmy iSuppli, przychody firm produkujących dyski twarde w 201. roku, w ujęciu globalnym, zmaleją o 12 procent (do 32,7 miliarda dolarów) w porównaniu do ubiegłego roku (37,1 miliarda dolarów). Wartość brutto i marże operacyjne również zmaleją, z uwagi na coraz niższe ceny i potrzebę konkurencyjności.

- _ Przemysł dysków twardych będzie musiał się zmierzyć z niezliczoną ilością wyzwań w 2013 roku. Na rynek wprowadzanych będzie coraz mniej desktopów, a i notebooki są zagrożone konkurencją ze strony smartfonów i tabletów. Malejące ceny dysków SSD również nie pomogą klasycznym dyskom twardym _ –. twierdzi Fang Zhang, analityk z iSuppli.

Rynek dysków twardych radzić ma więc sobie coraz gorzej, ale jak na razie nie jest zagrożony. Tradycyjne dyski twarde wciąż oferują dużo większe pojemności niż dyski SSD, przynajmniej jeżeli chodzi o modele w cenie dostępnej dla przeciętnego konsumenta.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Będzie trudniej zarobić na twardych dyskach"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)