Awaria samolotu. Pasażerowie mieli śmierć w oczach

Awaria samolotu. Pasażerowie mieli śmierć w oczach

Awaria samolotu. Pasażerowie mieli śmierć w oczach
Źródło zdjęć: © Twitter
Arkadiusz Stando
10.07.2019 09:35, aktualizacja: 10.07.2019 17:18

To jedna z takich rzeczy, których nie chcesz zobaczyć siedząc w samolocie. Pasażer nagrał pożar silnika podczas lotu Delta Flight 1425. Na nagraniu widać, jak element prawdopodobnie będący wirnikiem silnika miałby się zaraz urwać, a wnętrze maszyny jest rozgrzane do czerwoności.

Jeden z pasażerów lotu Delta Flight 1425 opublikował na Twitterze przerażające nagranie. Widać na nim, jak jeden z głównych elementów silnika samolotu jest praktycznie oderwany i obija się o owiewki. Logan Webb znajdował się wówczas na pokładzie 32-letniego McDonnell Douglas MD-88.

Według relacji pasażerów, w pewnym momencie podczas lotu usłyszeli oni "wielkie bum". Następnie w kabinie pojawił się dym, co doprowadziło do chwilowej paniki na pokładzie. Pasażerowie narzekali także na spory wzrost temperatury.

Awaria samolotu McDonnell Douglas MD-88

Chociaż nagranie może wyglądać przerażająco, na szczęście do żadnej tragedii nie doszło. Samolot z 148 pasażerami bezpiecznie wylądował na lotnisku w Raleigh-Durham. Linie lotnicze Delta przeprosiły "za niedogodności" i przekazały pasażerom 30 bonów żywnościowych do wykorzystania podczas oczekiwania w Raleigh. Pasażerowie dotarli na miejsce docelowe ostatecznie około 20:30 czasu lokalnego.

Powody awarii nie są na razie znane. Jedno jest jednak pewne. MD-88 to aktualnie najstarszy samolot wykorzystywany przez linie lotnicze w Stanach Zjednoczonych. Podobno Delta zapowiedziała już odejście od MD-88, ale dopiero w 2020 roku. Niewykluczone, że po wczorajszym incydencie ten proces zostanie przyśpieszony.

Źródło: Gizmodo

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)