Awaria bankomatów Euronetu trwała kilka godzin

Awaria bankomatów Euronetu trwała kilka godzin10.11.2016 18:15
Awaria bankomatów Euronetu trwała kilka godzin
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY | Henryk Borawski

Jedna z najpopularniejszych sieci bankomatów w Polsce zaliczyła w czwartek poważną awarię. Trwała co najmniej 4 godziny, bardzo dużo osób straciło pieniądze.

Zaczyna się weekend, idziesz do bankomatu żeby wypłacić pieniądze. Spodziewasz się, że będzie jak zwykle - wpiszesz PIN, odbierzesz gotówkę i pójdziesz w swoją stronę. Tak jest w przypadku większości bankomatów, ale osoby które skorzystały z bankomatów Euronet mogły się rozczarować.

Po wpisaniu PIN i próbie wypłaty gotówki, bankomat informował o awarii, zapewniał że stan konta pozostanie niezmieniony, ale tak się nie działo. Kwota która została wpisana, pobierana była z konta.

Euronet poinformował już na swoim na Facebooku, że problemy zostały zażegnane:

- W związku z awariami w kilku bankach, w dniu dzisiejszym po godzinie 15 wystąpiły czasowe problemy z realizacją transakcji w sieci Euronet. Od godz. 17.00 transakcje są realizowane i bankomaty sieci Euronet działają prawidłowo. Nieudane transakcje są procesowane zwrotnie zgodnie z zasadami organizacji płatniczych- czytamy w oświadczeniu.

Na fanpage'u Euronetu na Facebooku trwa prawdziwa przepychanka klientów z siecią. Rozwścieczeni klienci dopytują, kiedy ich pieniądze zostaną zwrócone na konto.

288901509000210490
Źródło zdjęć: © Facebook.com | Facebook

Awaria była ogólnopolska. Jeśli należysz do osób, które straciły pieniądze, czym prędzej skontaktuj się ze swoim bankiem. Być może konieczne będzie zgłoszenie reklamacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (125)