Allegro wypowiada wojnę oszustom. Usunięto już 4 tysiące ofert związanych z koronawirusem

Allegro wypowiada wojnę oszustom. Usunięto już 4 tysiące ofert związanych z koronawirusem

Allegro wypowiada wojnę oszustom. Usunięto już 4 tysiące ofert związanych z koronawirusem
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
05.03.2020 18:08

Allegro postanowiło walczyć z nieuczciwymi handlarzami, którzy planują wzbogacić się na epidemii koronawirusa. Rzecznik serwisu poinformował, że usunięto już 4 tysiące ofert produktów higienicznych, które naruszyły interesy konsumentów.

Allegro postanowiło pójść w ślady firmy Amazon i znacząco przeciwstawić się nieuczciwym sprzedawcom, którzy w perfidny sposób wykorzystują przerażenie konsumentów związane z epidemią koronawirusa. Nie tak dawno amerykańskie przedsiębiorstwo poinformowało, że zablokowało około miliona ofert dotyczących produktów, które rzekomo miały stanowić gwarancję odporności na 2019-ncov.

W związku z niepokojącymi informacjami na temat koronawirusa Polacy masowo zaopatrują się w maseczki oraz żele antybakteryjne. Ich panikę za wszelką cenę chcą wykorzystać sprzedawcy, którzy oferują swoje produkty po znacznie zawyżonych cenach. Środki dezynfekcji, które jeszcze kilka miesięcy temu kosztowały około 20 złotych, teraz można nabyć nawet za 10 razy tyle. Allegro postanowiło wypowiedzieć wojnę tego typu nieuczciwym praktykom.

- Obecnie w serwisie dostępnych jest około 5,3 tysiąca ofert maseczek ochronnych i około 1,1 tysiąc ofert żeli antybakteryjnych do rąk. Wraz z dyskusją w sprawie koronawirusa obserwujemy rosnące zainteresowanie klientów produktami higienicznymi tego typu. Funkcjonalności serwisu takie jak sortowanie po cenie oraz filtry pozwalają łatwo znaleźć oferty w cenie odpowiadającej oczekiwaniom każdego z klientów - tłumaczy Paweł Klimiuk, rzecznik Allegro.

Allegro usunęło już 4 tysiące ofert

- Zabronione jest wystawianie ofert niezgodnych z prawem. Dzięki zgłoszeniom usunęliśmy już około 4 tys. ofert produktów higienicznych niezgodnych z regulaminem serwisu. Naruszały one między innymi interesy konsumentów. Obecnie mamy w planach działania edukacyjne i informacyjne - zapewnia rzecznik serwisu.

Allegro przypomina konsumentom, którzy planują zaopatrzyć się w różnego rodzaju artykuły mające pomóc w ochronie przed koronawirusem, aby uprzednio zapoznali się z informacjami opublikowanymi na stronie GIS. Jak poinformował Paweł Klimiuk, firma nawiązała także współpracę z Generalnym Inspektoratem Sanitarnym i UOKIK w zakresie rzetelnego opisywania ofert produktów higienicznych w serwisie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)