Akcja Fundacji Kidprotect.pl przeciwko biciu dzieci

Akcja Fundacji Kidprotect.pl przeciwko biciu dzieci

Akcja Fundacji Kidprotect.pl przeciwko biciu dzieci
Źródło zdjęć: © www.niebije.pl
19.03.2010 10:33

Pod adresem www.Niebije.pl Fundacja Kidprotect.pl uruchomiła stronę internetową, na której można złożyć jasną i krótką deklarację: nie biję dzieci. Bicie jest złe, klapsy nie wychowują, a jedynie utrudniają proces wychowawczy - przekonują twórcy strony

Pod adresem www.Niebije.pl Fundacja Kidprotect.pl uruchomiła stronę internetową, na której można złożyć jasną i krótką deklarację: nie biję dzieci. Bicie jest złe, klapsy nie wychowują, a jedynie utrudniają proces wychowawczy - przekonują twórcy strony.

Na stronie www.Niebije.pl można anonimowo zadeklarować publicznie i przed samym sobą, że nie daje się klapsów swojemu dziecku. "Poprzez stronę www.Niebije.pl chcemy promować postawę dojrzałego i mądrego rodzicielstwa, bez klapsów i przemocy. Zapraszam wszystkich do złożenia wpisu na stronie, dzięki czemu udowodnimy, że przeciwników bicia dzieci jest w Polsce wielu oraz że można z sukcesem wychować dziecko bez klapsa" - zachęca prezes Fundacji Kidprotect.pl i twórca strony Jakub Śpiewak.

Obraz
© (fot. www.niebije.pl)

Wpis na stronie www.Niebije.pl nie wymaga podawania danych osobowych, a jedynie adresu e-mail w celu weryfikacji antyspamowej.

Mottem strony są słowa Janusza Korczaka: "Nie ma dziecka. Jest człowiek". Inspiracją do uruchomienia jej stała się debata publiczna wokół prac nad projektem nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. W czwartek prace nad projektem zakończyła sejmowa Komisja polityki społecznej i rodziny, która m.in. utrzymała zawarty w nim zakaz bicia dzieci.

Fundacja Kidprotect.pl działa od 8 lat, troszcząc się o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. W ubiegłym roku, w ramach Porozumienia Dzieci Pod Ochroną, zorganizowała kampanię "Bicie jest głupie!". Poprzez Centrum Edukacyjne fundacja udziela szkoleń kadrze pedagogicznej, dzieciom oraz rodzicom w całej Polsce.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)