Znalazła kartę płatniczą i użyła jej 771 razy. Teraz stanie przed sądem

Znalazła kartę płatniczą i użyła jej 771 razy. Teraz stanie przed sądem

Znalazła kartę płatniczą i użyła jej 771 razy. Teraz stanie przed sądem
Źródło zdjęć: © Fotolia | ratmaner
Karolina Modzelewska
20.11.2019 09:22

62-letnia kobieta, która posługiwała się znalezioną kartą, odpowie za jej przywłaszczenie i wykorzystanie. Grozi jej do 10 lat więzienia. Przez 10 miesięcy bezkarnie robiła zakupy na cudzy koszt.

W ciągu 10 miesięcy 62-letnia kobieta dokonała łącznie 771 transakcji na kwotę około 6500 zł. Kartę płatniczą znalazła w automacie z biletami. Jej prawdziwa właścicielka była przekonana, że karta znajduje się w bezpiecznym miejscu w domu. Sama posługiwała się płatnościami elektronicznymi za pośrednictwem telefonu.

Drobne transakcje skradzioną kartą

Sprawa została zgłoszona małopolskiej policji. Ustalono, że 62-letnia kobieta z Krakowa wykorzystywała kartę m.in. do płacenia za bilety komunikacji miejskiej oraz artykuły spożywcze. Policjanci bardzo szybko ją namierzyli. Karta płatnicza znajdowała się w mieszkaniu kobiety.

Konsekwencje przywłaszczenia

Kobiecie postawiono zarzuty przywłaszczenia oraz wykorzystania cudzej karty płatniczej. Grozi jej do 10 lat więzienia. Podejrzana przyznała się do wszystkiego, wyraziła skruchę oraz chęć dobrowolnego poddania się karze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)