Trwa ładowanie...

Zderzenie na Morzu Bałtyckim. Kolizja rosyjskiej fregaty i statku towarowego Ice Rose

Jak donoszą duńskie siły zbrojne do zderzenia rosyjskiej fregaty i cywilnego statku towarowego doszło na południe od mostu Oresund, który stanowi połączenie pomiędzy Malmo i Kopenhagą. Na miejsce udała się duńska marynarka wojenna i szwedzkie jednostki wojskowe.

Share
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneŹródło: Getty Images, Fot: Alexei Druzhinin
d1dngrf

Na Morzu Bałtyckim doszło do zderzenia cywilnego statku towarowego Ice Rose oraz rosyjskiej jednostki. Serwis "soefart.dk" przekazał, że był to okręt wojenny o kadłubie nr 311. Portal zaznaczył, że do kolizji najprawdopodobniej doszło z powodu bardzo gęstej mgły.

Zderzenie rosyjskiego okrętu wojennego z cywilnym statkiem

Rosyjska jednostka miała płynąć z wyłączonym systemem automatycznej identyfikacji (AIS), który jest stosowany w celu unikania kolizji z innymi statkami. Te informacje nie zostały jeszcze potwierdzone.

Jak donosi portal "Fleetmoon.com" zajście miało miejsce w godzinach porannych. W jego trakcie nikt z podróżujących statkami nie został ranny. Nie doszło również do wycieku paliwa.

d1dngrf

"Statek duńskiej marynarki wojennej oraz wojskowe jednostki ze Szwecji są już obecne na miejscu, w którym doszło do zderzenia. Dalszy rejs Ice Rose został wstrzymany do czasu uzyskania pewności, co do zdatności statku do dalszej żeglugi" – można przeczytać we wpisie opublikowany na Twitterze duńskich sił zbrojnych.

Wielkie wichury. Czy staną się naszą codziennością?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1dngrf

Podziel się opinią

Share
d1dngrf
d1dngrf
Więcej tematów