Trwa ładowanie...
dda40k4

Orlen zbuduje farmę wiatrową na Bałtyku. Początek prac w 2024 roku

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek potwierdził, iż proces wyboru partnera do projektu budowy farmy wiatrowej na Bałtyku, nie będzie miał wpływu na termin realizacji inwestycji. Prace mają ruszyć w 2024 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes PKN Orlen: budowa farmy wiatrowej na Bałtyku rozpocznie się w 2024 roku
Prezes PKN Orlen: budowa farmy wiatrowej na Bałtyku rozpocznie się w 2024 roku (Flickr)
dda40k4

- Myśleliśmy, że wcześniej wyłonimy partnera w projekcie offshore, ale trzeba mieć znacznie szerszą wizję. Chcemy pozyskać partnera nie tylko do tej jednej inwestycji, ale takiego, który umożliwi nam uczestnictwo także w innych projektach. Dlatego negocjacje jeszcze potrwają - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, w trakcie otwarcia farmy wiatrowej w Przykonie.

Prezes Orlenu zapewnił podczas rozmowy z dziennikarzami, że proces wyboru partnera do projektu budowy farmy wiatrowej na Morzu Bałtyckim, nie wpłynie na wydłużenie się realizacji inwestycji. Zgodnie z harmonogramem budowa powinna ruszyć w 2024 roku.

dda40k4

Daniel Obajtek podkreślił jednocześnie, że trwają rozmowy na temat wspólnego obszaru przy realizacji morskiej farmy wiatrowej z Polską Grupą Energetyczną, realizującej podobny projekt. - Pracujemy nad logistyką, kwestią portu, montażu czy wspólnych przyłączy - wyjaśniał prezes Orlenu.

Zobacz też: Globalne ocieplenie kontra alkohol. Ulubione trunki zagrożone

Budowa farmy wiatrowej na Bałtyku, staje się coraz głośniejszym tematem. Swój głos w sprawie postanowił zabrać także wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas. - Będzie to wielka inwestycja. Spodziewamy się, że morska energetyka to będzie nowa polska specjalność, nowa branża, porównywalna tylko z wielkimi zamierzeniami naszych przodków, jak port Gdynia czy Centralny Okręg Przemysłowy - komentował członek rządu.

Zobacz także: Akcja nad Bałtykiem. Saperzy unieszkodliwią minę. Seria zakazów nad polskim morzem

dda40k4

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

dda40k4

dda40k4
Więcej tematów