Zabezpieczenie smartfonów przed kradzieżą okazało się zabójczo skuteczne
Chodzi o funkcję antykradzieżową (tzw. zabójcze wyłączenie) wprowadzoną w urządzeniach firmy Apple. Pozwala ona na zdalne zablokowanie telefonu z poziomu usługi Find my Phone, przez co staje się on dla złodzieja bezwartościowym łupem.
20.06.2014 09:57
Okazało się, że ta prosta opcja rzeczywiście sprawdza się w praktyce. Potwierdzają to policyjne statystyki w różnych stron świata. W ciągu sześciu miesięcy od momentu wprowadzenia tej opcji przez firmę Apple, kradzież urządzeń mobilnych tej firmy spadła w Nowym Jorku o 19 procent, w Londynie o 24 procent, a w San Francisco nawet o 38 procent!
Warto dodać, że wprowadzenie podobnej funkcji zapowiedział Microsoft - będzie ona stanowiła jeden z elementów przyszłej aktualizacji systemu Windows Phone. W przypadku urządzeń z systemem Android sprawa wygląda nieco bardziej skomplikowanie - nie dotyczy całego ogółu produktów, ale poszczególnych modeli. Samsung wprowadził funkcję zdalnej blokady telefonu Galaxy S5 w kwietniu tego roku i ciężko na razie powiedzieć, czy również przyczyniła się ona do zmniejszenia liczby kradzieży.
_ Zdjęcie złodzieja wyciągającego portfel z kieszeni pochodzi z serwisu Shutterstock. _
Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Ma 24 lata, kręci zabawne gameplaye i zarabia na tym 4 miliony dolarów rocznie