ycipk-40l7pk

Wyszukiwarka od Google'a dla Chin. Całkowicie wyeliminuje prywatność i anonimowość

Google pracuje nad prototypem systemu, który powiązałby numer telefonu użytkownika z jego wynikami wyszukiwania. Przeglądarka miałaby trafić na rynek chiński, a jej obecna nazwa to Dragonfly.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Inwigilacja w Chinach przybiera coraz większą skalę
Inwigilacja w Chinach przybiera coraz większą skalę (Shutterstock.com, Fot: turtix)
ycipk-40l7pk

Gdyby Dragonfly od Google'a weszło w życie, wszystko, co wyszukiwane byłoby na telefonie użytkownika, zostałoby przypisane do jego numeru telefonu. Łatwo byłoby więc monitorować i śledzić aktywność korzystających z internetu. I namierzyć każdego, kto szuka w sieci niepoprawnych treści. Taki system całkiem wyklucza anonimowość i prywatność.

Oto zresztą w Dragonfly byłoby trudno. Według wcześniejszych informacji, Google na życzenie chińskich władz miałoby automatycznie blokować w Dragonfly pewne hasła. Chodzi m.in. o takie treści jak "protest studentów", "prawa człowieka" czy "Nagroda Nobla". Myślozbrodnia w Dragonfly nie będzie możliwa.

ycipk-40l7pk

Google już teraz wie o nas bardzo dużo. Tyle że zebrane informacje nie są powiązane z nazwiskiem, dla Google'a jesteśmy anonimowym ciągiem znaków. W tym przypadku służby miałby użytkowników sieci na widelcu.

Google nie potwierdziło istnienia projektu Dragonfly i odmawia wszelkich komentarzy na ten temat. Wcześniej gigant przyznał, że prowadzi jedynie prace eksploracyjne związane z wyszukiwarką na rynek chiński, ale nie jest nawet bliski do jej wypuszczenia. Pogłoski jednak niepokoją.

Dragonfly, w połączeniu z systemem oceniania obywateli i sztuczną inteligencją potrafiącą rozpoznać człowieka nawet w 50 tys. tłumie, tworzyłoby mieszankę, przed którą przed lat ostrzegali nas twórcy dzieł science-fiction. Permanentna inwigilacja staje się faktem - póki co tylko w Chinach.

ycipk-40l7pk

Jesteś na kupnie nowego sprzętu RTV lub AGD i nie chcesz przepłacać? Zobacz stronę Media Expert kupony rabatowe.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-40l7pk

ycipk-40l7pk
ycipk-40l7pk