Wuhan. Śmierć pacjenta "wyleczonego" z koronawirusa. Zmarł dwa dni po wyjściu ze szpitala

Wuhan. Śmierć pacjenta "wyleczonego" z koronawirusa. Zmarł dwa dni po wyjściu ze szpitala

Wuhan. Śmierć pacjenta "wyleczonego" z koronawirusa. Zmarł dwa dni po wyjściu ze szpitala
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
06.03.2020 09:33

Lekarze z Wuhan wypisali do domu pacjenta, który leczył się na koronawirusa. 36-letni mężczyzna zmarł dwa dni po tym, jak szpital ogłosił jego "wyzdrowienie". To pierwszy przypadek, w którym ponowne zachorowanie na COVID-19 zakończyło się śmiercią.

36-letni mężczyzna zmarł kilka dni po tym, jak lekarze z Wuhan wypisali go do domu. Specjaliści orzekli, że pacjent został wyleczony z koronawirusa, jednak na wszelki wypadek zalecili mu przejście 14-dniowej kwarantanny w hotelu. O sprawie poinformował portal The Paper z siedzibą w Szanghaju. Pomimo tego, że artykuł został szybko usunięty, temat podjęły inne krajowe media.

Z doniesień mediów wynika, że mężczyzna trafił do jednego z prowizorycznych szpitali w Wuhan 12 lutego. Po dwutygodniowej hospitalizacji został wypisany z placówki. Żona zmarłego poinformowała, że 36-latek już podczas drugiego dnia kwarantanny zaczął skarżyć się na niepokojące objawy m.in. wzdęcia oraz suchość w ustach. Ponownie trafił do szpitala, gdzie jeszcze tego samego dnia (2 marca) lekarze stwierdzili jego zgon.

Bezpośrednią przyczyną śmierci według komisji zdrowia w Wuhan był koronawirus. W akcie zgonu pacjenta zamieszczono informacje o niedrożności oraz niewydolności dróg oddechowych. To kolejny przypadek, gdy wyleczona osoba ponownie została zainfekowana wirusem SARS-CoV-2. 36-letni mężczyzna jest jednak pierwszą osobą, która zmarła wskutek powtórnego zarażenia.

Chińskie media przekazały, że prowizoryczny szpital utworzony w Wuhan wydał w środę alert alarmowy informujący, że 36-letni mężczyzna nie był odosobnionym przypadkiem, a na oddział przyjęto więcej osób, które wcześniej zostały wypisane do domu.

Specjaliści nie znają odpowiedzi na pytanie, dlaczego dochodzi do ponownego zakażenia koronawirusem. Oprócz powtórnej infekcji, jednym z możliwych scenariuszy jest to, że wirus podczas hospitalizacji przechodzi w tak zwany "stan uśpienia".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)