Wuhan oficjalnie zakazuje jedzenia dzikich zwierząt. Nadchodzi przełom kulturowy w Chinach

Wuhan oficjalnie zakazuje jedzenia dzikich zwierząt. Nadchodzi przełom kulturowy w Chinach
Źródło zdjęć: © Getty Images
Arkadiusz Stando

20.05.2020 20:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak podaje serwis Independent, władze Wuhan zabroniły dziś całkowicie jedzenia wszystkich egzotycznych zwierząt. Wraz z zakazem, administracja stwierdziła, że miasto stanie się "sanktuarium dzikiej przyrody". I w pewnym sensie to określenie ma sens.

W Wuhan od środy 20 maja 2020 roku zabrania się konsumpcji dzikich zwierząt. Wcześniej, w tym samym mieście zakazano polowania, a jedyne legalne formy wykorzystywania życia zwierzęcego to badania naukowe. Niedawno w Shenzen zakazano jedzenia psów i kotów.

Władze Wuhan zakazują hodowania dzikich zwierząt na ubój

Zakaz będzie przestrzegany bardzo rygorystycznie. Już teraz wprowadzono szczegółowe kontrole hodowli wszystkich dzikich zwierząt. Zadaniem lokalnych urzędów będzie monitorowanie, czy nie sprzedaje się ich jako żywność. Jednym z miejsc, w których mogłoby do tego dojść jest tzw. "Mokry Targ w Wuhan", uważany przez niektórych za źródło pandemii COVID-19, chociaż są także inne tropy.

Wuhan to miasto liczące 11 milionów mieszkańców, znajdujące się w centrum chińskiej prowincji Hubei. To właśnie tam zarejestrowano pierwsze przypadki choroby COVID-19. Miejsce, gdzie pacjent zero zakaził się wirusem nadal nie jest znane. Najprawdopodobniej był to właśnie mokry targ Huanan.

Już w styczniu tego roku Chiny całkowicie zamknęły to miejsce. Nadal jest pilnie strzeżone przez policję i nikt nie ma do niego wstępu. Sprzedawano na nim ponad 30 gatunków zwierząt jako żywność, w tym młode wilki, złote cykady, skorpiony i cywety.

Chińczycy są pod globalną presją. Z tego względu są zmuszeni do zmian, które ze względów kulturowych przyjdą im bardzo ciężko. Jak widać, Chiny mają zamiar zwalczać jednak handel dzikimi zwierzętami po tym, jak powiązano je z pojawieniem się chorób takich jak COVID-19. W momencie pisania artykułu zakażonych koronawirusem z Wuhan jest już ponad 5 milionów ludzi. W skutek choroby zmarło 327398 osób. Stwierdzono prawie 2 miliony przypadków ozdrowienia.

Źródło: Independent

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)