Wizz Air i LOT przedłużają zawieszenie lotów. Nowe terminy z powodu "niestabilnej sytuacji"

Wizz Air i LOT przedłużają zawieszenie lotów. Nowe terminy z powodu "niestabilnej sytuacji"
Źródło zdjęć: © NurPhoto via Getty Images

05.06.2020 11:54, aktual.: 05.06.2020 12:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Linie lotnicze Wizz Air i LOT poinformowały, że przedłużają zawieszenie lotów do połowy czerwca. Ryanair z kolei szykuje się na ponowne otwarcie granic. Zobacz, jakie zmiany czekają klientów i kiedy najwcześniej będzie można lecieć na urlop za granicę.

Przypominamy, że pierwsze podróże lotnicze na terenie kraju zostały uruchomione już 1 czerwca, jednak ponowne otwarcie granic nastąpi w najbliższym czasie. Decyzją rządu już od 6 czerwca będzie można podróżować za granicę.

Wizz Air jednak zdecydował się przedłużyć zawieszenie lotów do/z Polski, które początkowo były planowane już na 7 czerwca. Teraz z węgierskimi liniami lotniczymi za granicę będzie można polecieć dopiero po 14 czerwca.

- W wyniku przedłużenia restrykcji dotyczących lotów międzynarodowych linia zawiesza wszystkie loty w polskiej siatce połączeń do 14 czerwca - poinformowała w rozmowie z Wyborczą Anna Robaczyńska z Wizz Air.

O wszystkich zmianach lotów klienci zostaną poinformowani mailowo, SMS-owo lub za pośrednictwem aplikacji. Na szczęście pasażerowie, którzy zarezerwowali lot na wcześniejsze terminy, otrzymają zwrot środków za zakupione bilety.

120 proc. pierwotnej wartości rezerwacji zostanie zwrócone na konto klienta Wizz Air, a środki będzie można wykorzystać w ciągu następnych 24 miesięcy. Pasażerowi otrzymają również możliwość otrzymania 100 proc. wartości rezerwacji w formie gotówki (przelewu na konto lub kartę). Jeżeli zdecydują się na tę opcję, będą informowani w kolejnych mailach o krokach, jakie należy podjąć, by otrzymać zwrot.

- Pasażerowie, którzy dokonali rezerwacji za pośrednictwem agencji, włącznie z internetowymi biurami podróży, powinni skontaktować się z firmą, w której wykupili bilety - dodaje Robaczyńska.

LOT zawiesza połączenia międzynarodowe

O zmianach w lotach międzynarodowych poinformował również LOT, który wznowi połączenia dopiero po 19 czerwca.

- W nawiązaniu do niestabilnej sytuacji na międzynarodowych rynkach lotniczych oraz licznych obostrzeń związanych z przemieszczaniem w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, podjęliśmy decyzję o przedłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych. Wszystkie międzynarodowe rejsy pasażerskie lotu, zaplanowane do dnia 19 czerwca włącznie, zostają odwołane - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Przypominamy jednocześnie, że działają już połączenia krajowe. Od 1 czerwca 2020 roku w ramach pierwszego etapu rozmrażania rynku lotniczego przewoźnik oferuje połączenia z Warszawy do 7 polskich miast.

Ryanair z kolei nie planuje przedłużać zawieszenia lotów. Linie lotnicze zapowiadają, że od początku lipca wznowione będą loty z większości z 80 baz w całej Europie. Priorytetem ma być przywrócenie lotów na jak największej liczbie tras - o czym informował Money.pl.

Więcej na temat koronawirusa i sytuacji w Polsce dowiesz się zapisując na nasz specjalny newsletter.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)