Ryanair chce obniżać ceny. LOT wznawia połączenia krajowe, a Wizz Air ogłasza nową trasę

Ryanair chce obniżać ceny. LOT wznawia połączenia krajowe, a Wizz Air ogłasza nową trasę

Ryanair chce obniżać ceny. LOT wznawia połączenia krajowe, a Wizz Air ogłasza nową trasę
Źródło zdjęć: © Flickr
01.06.2020 13:48

Ryanair chce zachęcić klientów do podróżowania, dlatego nie wyklucza obniżenia cen biletów o ponad połowę. Linie wznawiają połączenia od 1 lipca. Miesiąc wcześniej rejsy krajowe przywraca LOT. Nową trasę z Wrocławia proponuje z kolei węgierski Wizz Air.

Irlandzkie linie lotnicze Ryanair przywracają od 1 lipca 40 procent normalnego rozkładu lotów - poinformowały władze spółki. Oznacza to, że przewoźnik będzie obsługiwał prawie tysiąc lotów dziennie, wracając na 90 proc. tras w porównaniu ze stanem przed pandemią koronawirusa.

Prezes Michael O'Leary w wywiadzie udzielonym dla "The Mail on Sunday" poinformował, że irlandzka firma jest gotowa do działania przez najbliższy rok ze stratą, aby odzyskać liczbę pasażerów. Ryanair chce zachęcać do podróżowania m.in. rodziny z dziećmi, oferując im bilety tańsze nawet o połowę.

- Opuścimy ceny, jak tylko się da. Chcemy aby ludzie znów zaczęli latać - mówi O'Leary. W lipcu 2019 roku średnia cena biletu w Ryanair wynosiła 54-63 GBP w jedną stronę. Irlandzka firma przewiozła wtedy 14 milionów pasażerów. Przewoźnik liczy, że w przyszłym miesiącu zabierze na pokład swoich maszyn 5 mln klientów. Średnią cenę biletu oszacowano na 22-27 GBP.

LOT wznawia połączenia

Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały o przywróceniu krajowych lotów pasażerskich. Od 1 czerwca 2020 roku w ramach pierwszego etapu rozmrażania rynku lotniczego przewoźnik oferuje połączenia z Warszawy do 7 polskich miast.

- 1 czerwca 2020 r. rozpoczął się pierwszy etap rozmrażania rynku lotniczego. Uruchomione zostały połączenia krajowe - loty na trasach między Warszawą i Szczecinem, Gdańskiem, Krakowem, Rzeszowem, Wrocławiem, Poznaniem i Zieloną Górą będą odbywać się w większości przypadków dwa razy dziennie. Pierwszy lot odbył się z warszawskiego Lotniska Chopina do szczecińskiego Goleniowa - czytamy w komunikacie linii lotniczych.

Loty odbywać się będą w reżimie sanitarnym. Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował, że personel samolotów zobowiązany jest do noszenia maseczek ochronnych oraz rękawiczek. Pasażerowie muszą zakrywać usta i nos przez cały lot. Dodatkowo, personel pokładowy zostanie ograniczony do maksymalnego minimum, a napoje i jedzenie będą podawane w specjalnych opakowaniach.

Wizz Air ogłasza nową trasę z Polski

Linie lotnicze Wizz Air poinformowały, że od lipca uruchomią bezpośrednie połączenie z Wrocławia do nadmorskiej Larnaki na Cyprze.

Pierwszy rejs został zaplanowany na 10 lipca 2020 roku. Samoloty węgierskiego przewoźnika mają kursować dwa razy w tygodniu - we wszystkie poniedziałki i piątki.

- Z wielka przyjemnością informujemy pasażerów o pierwszym nowym kierunku w tym sezonie. Cypr od zawsze był chętnie odwiedzany. Do tego, jego władze zapowiedziały wprowadzenie dla turystów dodatkowych zachęt, które mają przekonać do lotów na Cypr w najbliższym czasie - komentował Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)