Windows Phone ma mało aplikacji? Wcale nie!

Windows Phone ma mało aplikacji? Wcale nie!

Windows Phone ma mało aplikacji? Wcale nie!
Źródło zdjęć: © chip.pl
25.06.2014 09:44

Użytkownicy BlackBerry otrzymają dostęp do 240 tysięcy aplikacji z Amazon Appstore? No trudno. Windows Phone i tak ma więcej. Według najnowszych badań, liczba aplikacji w Windows Phone Store przekroczyła 255 000.

To o 55 tysięcy więcej niż 6 miesięcy temu. Windows Phone powoli, lecz konsekwentnie dogania konkurencję - w Polsce mobilny system Microsoftu ma już ponad 20% rynku. Microsoft chwali się przy okazji tym, że aplikacje na WP tworzy już ponad pół miliona deweloperów (dokładnie 510000) - piękna liczba, jednak nie do końca oddaje rzeczywistość.

Przypomnijmy, że rejestracja na stronach dla deweloperów jest na razie wymagana do pobrania Windows Phone w wersji 8.1, dlatego dość bezpiecznie można zakładać, że znaczna część zarejestrowanych deweloperów raczej nie stworzy ani jednej aplikacji dla Windows Phone.

Nie oznacza to jednak, że na tempo dodawania nowych aplikacji można narzekać - prawie dziesięć tysięcy nowych produkcji miesięcznie to bardzo dobry wynik. Do tego, na mobilny system Microsoftu coraz częściej pojawiają się najpopularniejsze aplikacje znane użytkownikom innych platform. Instagram, Facebook Messenger, Pinterest to tylko kilka przykładów z wciąż rosnącej oferty dla użytkowników Windows Phone.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)