Windows Phone 8: nadal duże braki w aplikacjach

Windows Phone 8: nadal duże braki w aplikacjach12.08.2013 12:00
Windows Phone 8: nadal duże braki w aplikacjach
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

Bariera stu tysięcy aplikacji w Sklepie Windows i w Sklepie Windows Phone została już dawno przekroczona. Ale które z topowych aplikacji są dostępne dla systemów Microsoftu?

288765234737526931
Źródło zdjęć: © (fot. chip.pl)

Microsoft chwali się tym, jak wiele aplikacji zostało już napisanych dla Windows 8 i Windows Phone 8. Ale czy w tym gąszczu znajdziemy cokolwiek, co nas zainteresuje? Firma Infragstics postanowiła to sprawdzić. Wybrała 100 topowych aplikacji dla iOS-a (wyłączając gry) i sprawdziła, czy są dostępne dla Androida, Windows Phone’a i Windows 8.
Jak się okazuje, użytkownicy Androida znajdą 9. procent topowych aplikacji z iOS-a w wersji dla swojego systemu operacyjnego. W przypadku Windows Phone znaleziono raptem 64 aplikacje, a w przypadku Windows 8 było ich 54. Mowa tu, rzecz jasna, o oficjalnych aplikacjach, a nie zamiennikach firm trzecich.

Jako szczególnie dotkliwe braki Infragstics wymienia BBC News, Flipboarda, HBO Go, Pinterest, Vine i oczywiście Instagram. Jest jednak nadzieja. Po wykonaniu badania pojawiły się dwie z „kluczowych”. aplikacji (Wells Fargo i MLB.com At Bat). Zapowiedziane też zostały Path, Flipboard, Vine i Facebook.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Szef Lavabit przestaje korzystać z e-maila"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)