Winamp powraca. Kultowy program do muzyki będzie dostępny od 2019

Winamp powraca. Kultowy program do muzyki będzie dostępny od 201916.10.2018 09:47
Winamp powraca. Kultowy program do muzyki będzie dostępny od 2019
Źródło zdjęć: © Zrzut ekranu

Gotowi na powrót do czasów Windowsa 98 i pierwszych "empetrójek"? Oby, bo kultowy Winamp ma powrócić z cyfrowego niebytu. Oczywiście nie będzie to ta sama aplikacja co wtedy. Nowi właściciele zapowiedzieli trochę zmian.

Ostatnia oficjalna aktualizacja, wersja 5.666 pojawiła się pod koniec grudnia 2013 roku. W 2014 roku program wykupiła firma Radionomy, ale Winamp został odłożony do "lodówki", prawdopodobnie czekając na lepsze czasy. A te mają nadejść w 2019 roku, kiedy nowa wersja trafi do użytkowników.

No właśnie, nowa wersja. Wspominającym z rozrzewnieniem charakterystyczny układ i wygląd Winampa śpieszymy donieść, że Radionomy planuje unowocześnić program i dostosować go do współczesnego użytkownika. A w dobie serwisów streamingowych i YouTube'a trzeba wymyślić się na nowo.

Dlatego Winamp ma zostać swoistym centrum słuchania materiałów audio. Czyli agregować muzykę z wybranych przez nas serwisów. W założeniu pozwoli to na skupienie w jednym miejscu muzyki przykładowo ze Spotify i Bandcampa. A Radionomy nie będzie skupiać się na tworzeniu programu na komputery – priorytetem mają być systemy mobilne, czyli Android i iOS.
Na razie nie zdradzono więcej szczegółów. Na stronie (z charakterystyczną lamą) można zapisać się do newslettera, ale poza tym więcej się nie dowiemy. Czekamy na powrót Winampa i mam nadzieję, że odnajdzie swoją niszę w nowej rzeczywistości.

Źródło: dobreprogramy.pl

Jakim typem gracza jesteś? Preferujesz klasyczne produkcje dla jednego gracza czy uważnie śledzisz esport? Wypełnij nasz quiz!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)