Winamp powraca. Kultowy program do muzyki będzie dostępny od 2019

Winamp powraca. Kultowy program do muzyki będzie dostępny od 2019

Winamp powraca. Kultowy program do muzyki będzie dostępny od 2019
Źródło zdjęć: © Zrzut ekranu
Grzegorz Burtan
16.10.2018 09:47, aktualizacja: 16.10.2018 10:23

Gotowi na powrót do czasów Windowsa 98 i pierwszych "empetrójek"? Oby, bo kultowy Winamp ma powrócić z cyfrowego niebytu. Oczywiście nie będzie to ta sama aplikacja co wtedy. Nowi właściciele zapowiedzieli trochę zmian.

Ostatnia oficjalna aktualizacja, wersja 5.666 pojawiła się pod koniec grudnia 2013 roku. W 2014 roku program wykupiła firma Radionomy, ale Winamp został odłożony do "lodówki", prawdopodobnie czekając na lepsze czasy. A te mają nadejść w 2019 roku, kiedy nowa wersja trafi do użytkowników.

No właśnie, nowa wersja. Wspominającym z rozrzewnieniem charakterystyczny układ i wygląd Winampa śpieszymy donieść, że Radionomy planuje unowocześnić program i dostosować go do współczesnego użytkownika. A w dobie serwisów streamingowych i YouTube'a trzeba wymyślić się na nowo.

Dlatego Winamp ma zostać swoistym centrum słuchania materiałów audio. Czyli agregować muzykę z wybranych przez nas serwisów. W założeniu pozwoli to na skupienie w jednym miejscu muzyki przykładowo ze Spotify i Bandcampa. A Radionomy nie będzie skupiać się na tworzeniu programu na komputery – priorytetem mają być systemy mobilne, czyli Android i iOS.
Na razie nie zdradzono więcej szczegółów. Na stronie (z charakterystyczną lamą) można zapisać się do newslettera, ale poza tym więcej się nie dowiemy. Czekamy na powrót Winampa i mam nadzieję, że odnajdzie swoją niszę w nowej rzeczywistości.

Źródło: dobreprogramy.pl

Jakim typem gracza jesteś? Preferujesz klasyczne produkcje dla jednego gracza czy uważnie śledzisz esport? Wypełnij nasz quiz!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)