Weekend majowy 2020. Otwarte sklepy 1 i 3 maja. Sprawdź, gdzie zrobisz zakupy

Weekend majowy 2020. Otwarte sklepy 1 i 3 maja. Sprawdź, gdzie zrobisz zakupy

Weekend majowy 2020. Otwarte sklepy 1 i 3 maja. Sprawdź, gdzie zrobisz zakupy
Źródło zdjęć: © Pixabay
29.04.2020 15:55

Weekend majowy 2020 zbliża się wielkimi krokami. 30.04 i 2.05 większość sklepów działać będzie w regularnych godzinach. W związku ze świętami wypadającymi 1 i 3 maja duże sieci będą nieczynne. Zakupy zrobimy tylko w najmniejszych placówkach.

Weekend majowy 2020 już niedługo. Majówka kojarzy nam się przede wszystkim z odpoczynkiem, spotkaniami z rodziną i znajomymi, wycieczkami rowerowymi, wypadami w góry, nad morze i jezioro czy wielkim grillowaniem. Niestety, tegoroczny długi weekend będzie różnił się od tych, do których zdążyliśmy się przyzwyczaić. W związku z pandemią koronawirusa zarówno rządzący, jak i lekarze zalecają ograniczenia w przemieszczaniu się, a także unikanie wieloosobowych spotkań towarzyskich.

Zalecenia związane z zahamowaniem rozwoju COVID-19 na terenie naszego kraju nie oznaczają, że nie możemy zrobić zakupów i zorganizować grilla wśród najbliższych. Ważne jednak, aby odpowiednio wcześnie zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze produkty. W Polsce 1 maja obchodzone jest Święto Pracy a 3 maja Święto Konstytucji. W tych dniach większość sklepów będzie zamknięta.

1 i 3 maja otwarte będą sklepy osiedlowe (jeśli za kasą stanie właściciel lub osoba zatrudniona na podstawie umowy cywilnoprawnej) oraz mniejsze sieci handlowe jak Żabka czy Freshmarket. Decyzję o otwarciu poszczególnych sklepów podejmą sami franczyzobiorcy, a informacje o godzinach otwarcia będą dostępne w poszczególnych placówkach. Czynne pozostaną także stacje paliw.

Sklepy otwarte 30 kwietnia i 2 maja.

Ewentualne braki w trakcie majówki będzie można uzupełnić 2 maja. W sobotę, podobnie jak w czwartek poprzedzający weekend majowy, sklepy takie jak: Biedronka, Lidl, Auchan, Kaufland, Aldi, Dino, Polomarket będą otwarte w regularnych godzinach.

W całodobowych sklepach sieci Tesco 30 kwietnia zakupy zrobimy do godziny 23:00. 2 maja obiekty otwarte będą otwarte w godzinach 6:00-23:00.

Przypominamy, że w związku z pandemią koronawirusa, w sklepach na terenie całego kraju zostały wprowadzone obostrzenia dotyczące robienia zakupów. Klienci przed wejściem do sklepu muszą zakryć usta i nos, a także założyć rękawiczki ochronne. Niezależnie od ilości zakupów, na teren marketów powinniśmy wchodzić z koszykiem lub wózkiem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)