W UE 75% dzieci korzysta z Internetu, w Polsce aż 89%

W UE 75% dzieci korzysta z Internetu, w Polsce aż 89%

W UE 75% dzieci korzysta z Internetu, w Polsce aż 89%
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
09.12.2008 16:35

Aż 75% dzieci w UE w wieku od 6 do 17 lat korzysta już z Internetu, a w Polsce jeszcze więcej, bo 89% - wynika z zaprezentowanego we wtorek badania Eurobarometru.UE ostatecznie przyjęła we wtorek program "Bezpieczny Internet", na który od 1. stycznia 2009 roku do końca 2013 roku przeznaczać będzie 55 mln euro rocznie.

Ten sam sondaż Eurobarometru pokazuje, że aż 60% rodziców dzieci martwi się, że ich pociecha może stać się ofiarą uwodziciela internetowego, który zaprzyjaźnia się z dzieckiem, aby następnie wykorzystać je seksualnie. 54% rodziców obawia się, że ich dzieci mogą być szykanowane w sieci (np. zastraszane na stronach internetowych lub wiadomościami SMS-owymi). Według Eurobarometru 63% dziesięciolatków w UE ma telefon komórkowy (w Polsce 75%), w tym 11% ma telefon z dostępem do Internetu (w Polsce 18%).

Obraz
© (fot. JupiterImages/EAST NEWS)

Jak informuje KE, z programu "Bezpieczny internet" współfinansowane będą projekty mające na celu podniesienie świadomości w społeczeństwie, a zwłaszcza dzieci, rodziców i nauczycieli. Mają temu służyć punkty informacyjne dostępne za pośrednictwem internetu lub telefonicznie, gdzie można będzie zgłaszać nielegalne i szkodliwe treści i zachowania, w szczególności w zakresie seksualnego wykorzystywania dzieci, uwodzenia i szykanowania w Internecie.

Budżet wynoszący 55 mln euro dla nowego programu zostanie podzielony: 48% ma być przeznaczone na podniesienie świadomości społeczeństwa, 34% na walkę z nielegalnymi treściami i z niebezpiecznymi zachowaniami w sieci, 10% na promowanie bezpiecznego środowiska internetowego oraz 8% na ustanowienie odpowiedniej bazy informacji.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)