W połowie lipca ruszy bezpłatna miejska sieć WiFi w Łodzi

W połowie lipca ruszy bezpłatna miejska sieć WiFi w Łodzi
Źródło zdjęć: © Alessio Milan / CC

22.04.2014 10:00, aktual.: 22.04.2014 12:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ponad 400 tys. zł zapłaci Łódź za uruchomienie bezpłatnej miejskiej sieci WiFi. Ma ona zacząć działać w połowie lipca m.in. w rejonie głównej ulicy miasta - Piotrkowskiej, a także na kilku placach i w parkach.

Jak poinformował w piątek Bartłomiej Pawelczyk z wydziału informatyki Urzędu Miasta Łodzi, przetarg na wykonanie sieci wygrała oferta firmy Avena Technologie z Gdyni. Firma za ponad 41. tys. zł wykona 15 podstawowych lokalizacji hot-spotów oraz osiem dodatkowych. Ma na to trzy miesiące.

Na lokalizację hot-spotów wybrano m.in. ul. Piotrkowską na odcinku od al. Piłsudskiego do placu Wolności, a także place: Wolności, Niepodległości i Dąbrowskiego. Bezpłatny dostęp do internetu będzie możliwy także w parkach: Staromiejskim i im. Mickiewicza, przy Stawach Jana, Arturówku oraz w Ogrodzie Botanicznym i ZOO.

Jak informuje łódzki magistrat, umowa z firmą Avena Technologie jest ważna do końca tego roku, ale możliwe będzie jej przedłużenie na kolejne dwa lata. W kolejnych latach koszt udostępnienia sieci WiFi ma wynieść 4,3 tys. zł rocznie od jednej lokalizacji.

Zgodnie z regulacjami Urzędu Komunikacji Elektronicznej mieszkańcy i turyści będą korzystać z sieci bezpłatnie. Dostępna strefa zostanie oznaczona. Zgodnie z regulacjami UKE zablokowana zostanie możliwość ściągania dużych plików.

Uruchomienie bezpłatnej miejskiej sieci WiFi to jedno z zadań, które są realizowane w ramach budżetu obywatelskiego w 201. roku. Miasto przeznaczyło na budżet obywatelski w sumie 30 mln zł. Realizowanych jest z niego 79 projektów wybranych przez mieszkańców w głosowaniu.

W 201. r. budżet obywatelski Łodzi ma wynieść 40 mln zł, a przyjmowanie wniosków z propozycjami inwestycji czy działań potrwa do 28 maja tego roku.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)