W 2020 tam będzie najbardziej niebezpiecznie. Ta mapa mówi wszystko

W 2020 tam będzie najbardziej niebezpiecznie. Ta mapa mówi wszystko

W 2020 tam będzie najbardziej niebezpiecznie. Ta mapa mówi wszystko
Źródło zdjęć: © Travel Risk Map
18.11.2019 12:49

Interaktywna mapa ryzyka "Travel Risk Map" pokazuje, w których krajach turyści będą najbardziej zagrożeni podczas nadchodzących wakacji. Dane zebrane przez analityków pokazują, gdzie lepiej nie planować urlopu.

Na interaktywnej mapie "Travel Risk Map" możemy sprawdzić zarówno zagrożenia na drogach, dla zdrowia jak i niebezpieczeństwa związane z sytuacją polityczną. Mapa została uruchomiona przez międzynarodowych specjalistów ds. medycyny i bezpieczeństwa z International SOS. Analitycy na podstawie dostępnych danych ocenili, że Libia i Somalia będą najniebezpieczniejszymi miejscami na ziemi do 2020 r.

  • Kraje, w których występuje największe zagrożenie dla zdrowia, to Gwinea, Sierra Leone, Liberia, Jemen i Korea Północna;
  • Miejsca o największym ryzyku w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego to Belize, Dominikana i Arabia Saudyjska;
  • Najmniej bezpieczne pod względem bezpieczeństwa są Afganistan, Syria, Jemen, Irak oraz niektóre części Nigerii.

Libia i Somalia zajmują miejsce w każdej z trzech kategorii, chociaż nie zawsze znajdują się na pierwszych miejscach. Niemniej niebezpieczne są Afganistan czy Wenezuela, które również znajdują się wysoko w rankingu.

Z danych można wyczytać również, że najbezpieczniejszymi krajami są Finlandia, Islandia i Norwegia - wszystkie to kraje skandynawskie. Podobnie bezpieczne są Szwecja i Grenlandia.

Większość krajów europejskich, Japonia, Australia i Nowa Zelandia oceniane są jako względnie bezpieczne. Jednak jak podaje International SOS, 47 proc. osób podróżujących służbowo spodziewa się wzrostu ryzyka podczas podróży za granicę w 2020 roku.

- Dysponując dokładnymi informacjami, narzędziami i wsparciem, organizacje powinny i mogą planować przewidywane ryzyko oraz chronić swoje inwestycje i swoich pracowników - powiedział Doug Quarry z International SOS.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)