Uważaj na internetowe oszustwo na Żabkę i Biedronkę

Uważaj na internetowe oszustwo na Żabkę i Biedronkę

Uważaj na internetowe oszustwo na Żabkę i Biedronkę
Źródło zdjęć: © http://ds.goodemail.eu/
Bolesław Breczko
06.02.2017 11:51, aktualizacja: 06.02.2017 12:43

Oszuści podszywający się pod popularne sieci handlowe próbują zdobyć dane osobowe i naciągnąć na usługi SMS premium.

O internetowych oszustwach, gdzie ktoś podszywa się pod znane marki i oferuje niezwykle atrakcyjne nagrody, mówią i piszą prawie wszyscy. Mimo to, cały czas tysiące ludzi wpadają co chwilę w pułapki oszustów i nabierają się na nieistniejące promocje. Dlatego tak ważne jest, aby informować swoich znajomych o tym, że nie wszystko co znajdziemy w internecie jest prawdą. Do wszystkich „promocji” gdzie możemy dostać coś za darmo trzeba podchodzić z głową.

Teraz naciągacze próbują oszukać podszywając się pod sieci sklepów Żabka i Biedronka. W obydwu przypadkach stosują znane już wcześniej sposoby.

Oszustwo, które pojawiło się niedawno, do zdobycia ofiar wykorzystuje markę Żabka i oferuje bony o wartości 2000 zł. Rozchodząca się e-mailowo wiadomość wygląda na tyle wiarygodnie, że mogą znaleźć się osoby, które uwierzą w ofertę i będą chciały odebrać bon. Co ich czeka? Będą musieli zarejestrować się, podając swoje pełne dane osobowe, i wypełnić krótką ankietę. Oczywiście nie dostaną bonu na 2000 zł ani na żadną inną kwotę, ale za to będą teraz w bazie danych reklamodawców, którzy chętnie te dane wykorzystają do wysłania ofert i czy innego spamu.

Obraz
© Facebook.com

Innym oszustwem jakie pojawiło się niedawno jest to, na facebookowym profilu „Biedronka Polska”. W konkursie na fałszywym profilu sieci sklepów można było wygrać kary na zakupy za kwotę 250 zł codziennie, przez cały miesiąc. Każdy kto wziął udział w konkursie zostawał poinformowany o tym, że wygrał (wykorzystano do tego ten sam sposób co w przypadku konkursu "Lexusa")
i jedyne co musi teraz zrobić to pobrać formularz zgłoszeniowy. Tylko, że zanim uda się pobrać formularz trzeba wysłać SMS-a, którym tak naprawdę zarejestrujemy się do SMS-owej usługi premium. Jeśli ktoś dał się nabrać na taki konkurs to tutaj może przeczytać co teraz zrobić.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)