Uważaj na internetowe oszustwo na Żabkę i Biedronkę

Uważaj na internetowe oszustwo na Żabkę i Biedronkę06.02.2017 11:51
Uważaj na internetowe oszustwo na Żabkę i Biedronkę
Źródło zdjęć: © http://ds.goodemail.eu/

Oszuści podszywający się pod popularne sieci handlowe próbują zdobyć dane osobowe i naciągnąć na usługi SMS premium.

O internetowych oszustwach, gdzie ktoś podszywa się pod znane marki i oferuje niezwykle atrakcyjne nagrody, mówią i piszą prawie wszyscy. Mimo to, cały czas tysiące ludzi wpadają co chwilę w pułapki oszustów i nabierają się na nieistniejące promocje. Dlatego tak ważne jest, aby informować swoich znajomych o tym, że nie wszystko co znajdziemy w internecie jest prawdą. Do wszystkich „promocji” gdzie możemy dostać coś za darmo trzeba podchodzić z głową.

Teraz naciągacze próbują oszukać podszywając się pod sieci sklepów Żabka i Biedronka. W obydwu przypadkach stosują znane już wcześniej sposoby.

Oszustwo, które pojawiło się niedawno, do zdobycia ofiar wykorzystuje markę Żabka i oferuje bony o wartości 2000 zł. Rozchodząca się e-mailowo wiadomość wygląda na tyle wiarygodnie, że mogą znaleźć się osoby, które uwierzą w ofertę i będą chciały odebrać bon. Co ich czeka? Będą musieli zarejestrować się, podając swoje pełne dane osobowe, i wypełnić krótką ankietę. Oczywiście nie dostaną bonu na 2000 zł ani na żadną inną kwotę, ale za to będą teraz w bazie danych reklamodawców, którzy chętnie te dane wykorzystają do wysłania ofert i czy innego spamu.

288930851679774778
Źródło zdjęć: © Facebook.com

Innym oszustwem jakie pojawiło się niedawno jest to, na facebookowym profilu „Biedronka Polska”. W konkursie na fałszywym profilu sieci sklepów można było wygrać kary na zakupy za kwotę 250 zł codziennie, przez cały miesiąc. Każdy kto wziął udział w konkursie zostawał poinformowany o tym, że wygrał (wykorzystano do tego ten sam sposób co w przypadku konkursu "Lexusa")
i jedyne co musi teraz zrobić to pobrać formularz zgłoszeniowy. Tylko, że zanim uda się pobrać formularz trzeba wysłać SMS-a, którym tak naprawdę zarejestrujemy się do SMS-owej usługi premium. Jeśli ktoś dał się nabrać na taki konkurs to tutaj może przeczytać co teraz zrobić.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)