Uwaga na oszustwa związane z EURO 2012!

Uwaga na oszustwa związane z EURO 2012!

Uwaga na oszustwa związane z EURO 2012!
Źródło zdjęć: © SXC.hu
15.06.2012 09:59, aktualizacja: 15.06.2012 10:45

Eksperci z firmy Symantec poinformowali o wykryciu próby oszustwa za pośrednictwem spamu, który ma nas skłonić do ujawnienia prywatnych informacji.

Eksperci przechwycili ataki typu spam 41. (znane pod popularną nazwą nigeryjskiego oszustwa), nawiązujące do UEFA EURO 2012. Wiadomość będąca oszustwem internetowym dołączana jest do e-maili w pliku nazwanym UEFA.pdf. Z maila odbiorca dowiaduje się, że wygrał loterię promocyjną UEFA EURO 2012 Cup. W pozostałej części wiadomości spamerzy wyczerpująco wyjaśniają jak weszli w posiadanie adresu e-mail odbiorcy oraz jak wybrano ten właśnie adres jako zwycięzcę spośród ogromnej liczby pozostałych uczestników. Następnie odbiorca proszony jest o wysłanie numerów potwierdzających wygranie przez wypełnienie rzekomej dokumentacji online UEFA EURO 2012. Odbiorca proszony jest o podanie osobistych danych takich jak: nazwisko, adres, wiek, zawód oraz numer telefonu. Szczególnie interesujący jest fragment, w którym wspomniano, że adresy e-mail otrzymano od cieszących się zaufaniem firm (ich nazwy celowo zamazano).

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Przypominamy, że w trakcie wszelkich dużych wydarzeń publicznych należy być bardzo ostrożnym i podchodzić z ogromną rezerwą do maili otrzymanych z nieznanych adresów. Podobne do opisanej powyżej próby oszustwa będą się zapewne powtarzać aż do zakończenia EURO 2012. zaraz potem zaczynają się igrzyska olimpijskie i zapewne kolejna fala ataków.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)