USA. Wybuch i pożar na okręcie wojskowym. Gęsty dym nad San Diego [Zobacz wideo]

USA. Wybuch i pożar na okręcie wojskowym. Gęsty dym nad San Diego [Zobacz wideo]

USA. Wybuch i pożar na okręcie wojskowym. Gęsty dym nad San Diego [Zobacz wideo]
Źródło zdjęć: © YouTube
13.07.2020 09:05

Marynarka Wojenna USA poinformowała o wybuchu i pożarze na amerykańskim okręcie wojskowym Bonhomme Richard, do którego doszło w bazie w San Diego, w niedzielę 12 lipca. W momencie eksplozji na pokładzie jednostki znajdowało się około 160 osób.

O eksplozji i pożarze na amerykańskim okręcie wojskowym Bonhomme Richard poinformowała Marynarka Wojenna USA. Do wybuchu doszło w niedzielę 12 lipca, w bazie w San Diego, w Kalifornii. Trwa śledztwo, które ma wyjaśnić przyczynę wybuchu. Jak na razie nie są znane szczegóły zdarzenia.

Według informacji przekazanych przez US Navy, w momencie wybuchu na pokładzie okrętu desantowego znajdowało się około 160 osób. Z najświeższych danych wynika, że wskutek eksplozji i pożaru rannych zostało 21 osób. Wśród nich znalazło się 17 wojskowych i czterech cywilów.

Poniżej można zobaczyć wideo z wydarzenia.

Gęsty dym nad San Diego

Amerykańska Marynarka Wojenna poinformowała, że życiu osób, które ucierpiały w wyniku wybuchu, nie zagraża niebezpieczeństwo.

Nad wybrzeżem w kalifornijskim w San Diego wciąż unoszą się chmury gęstego dymu. Zdaniem Colina Stowella, szefa tamtejszej straży pożarnej, jednostka może się palić jeszcze przez kilka dni.

Płonąca jednostka została opuszczona przez załogę. Ze względów bezpieczeństwa, sąsiadującym okrętom nakazano odpłynięcie od Bonhomme Richard. Na miejscu trwa akcja gaśnicza, zarówno z lądu, jak i z wody.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)